Šťava z červenej repy – očistenie pečene, zničenie obličkových kameňov a zastavenie alergie

Účel detoxifikácie alebo vyčistenia pečene je zbaviť sa toxínov ktoré sa v pečeni nahromadia v priebehu vášho života. 

Tieto toxíny sa dostanú do vášho tela konzumovaním nezdravých spracovaných potravín. Vyčistením si pečene od týchto toxínov si tak posilníte imunitný systém, zbavíte sa zdravotných problémov spojených s pečeňou a zabránite vzniku vážnejších chorôb.

  1. Detox na pečeň

Prvý nápoj kombinuje silu červenej repy s ovociami a zeleninami ktoré čistia pečeň. Skombinujte všetky nasledujúce ingrediencie v odšťavovači:

– 1 veľká červená repa

– 1 zelené jablko

– 3 mrkvy

– 4 vňate zeleru

– ½ citróna so šupkou

  1. Citrusovo-repový nápoj

Citrusové ovocia sú často využívané v detox nápojoch vďaka vysokému obsahu bioflavonoidov ktorý skutočne zlepšuje živinový obsah akýchkoľvek štiav. Na to, aby ste mali takýto nápoj, skombinujte nasledujúce ingrediencie v odšťavovači:

– 1 veľká červená repa

– 1 grapefruit

– 1 pomaranč

– 1 citrón (alebo 2 limetky)

– 2,5 cm koreň zázvoru

  1. Štipľavý nápoj z červenej repy

Tento štipľavý nápoj môže byť až príliš ostrý a teda nie je vhodný pre každého, no je veľmi bohatý na antioxidanty. Na vytvorenie takéhoto nápoja, budete potrebovať:

– 2 veľké červené repy

– 2 alebo 3 červené/žlté papriky

– 1 jalapeno paprička

– 1 limetka

  1. Zázvorovo-kapustovo-repový nápojoch

Fialový repový nápoj bude pre vás skvelým osviežením v strede dňa. Zozbierajte nasledujúce ingrediencia a spracujte ich cez odšťavovač:

– 1 veľká červená repa

– ¼ hlavy červenej kapusty

– 1 uhorka

– 4 zelerové vňate

– 1 citrón

– 2,5 cm čerstvého zázvorového koreňa

Očistenie pečene – čo robiť

Pred začatím očisty, uistite sa že získavate dostatočné množstvo živín. Ak mate pocity únavy počas očisty pečene, mali by ste tento proces pozastaviť a začať jesť normálne. To isté platí pre iné vedľajšie účinky ako sú napríklad bolesti hlavy, nevoľnosť či závrate.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tiez sa Vam moze pacit