Takto ľahko pomocou vajíčka dokážete stabilizovať hladinu krvného cukru. Je to neuveriteľné!

Vplyv prostredia na naše zdravie:

Toxíny z prostredia nielenže ovplyvňujú naše zdravie, ale prispievajú aj ku vzniku rôznych ochorení. Niektoré z ochorení sa môžu v tele postupne rozvíjať bez akýchkoľvek vonkajších prejavov. Ľudia preto často podstupujú rôzne testy, ako napríklad krvné testy či kontrola krvného tlaku, aby týchto takzvaných tichých zabijakov zavčasu odhalili. Ak sa totiž odhalia neskoro, mohlo už medzičasom dôjsť k výraznému poškodeniu zdravia a niekedy aj k nezvratným zmenám. Jedným z takýchto tichých ochorení je vysoká hladina krvného cukru, ktorá, ak sa nepodchytí včas, môže viesť k poškodeniam nervov (diabetická noha), obličiek či dokonca k slepote.

Strava a cukrovka typu 2

Tradičný spôsob na kontrou krvného cukru je injekčné podávanie inzulínu. Nie je to však jediný spôsob, ako sa to dá dosiahnuť. Samozrejme, musí sa dodržiavať diéta a vyhýbať sa sladkým potravinám. Existujú však potraviny, ktoré podľa posledných vedeckých výsledkov dokážu efektívne a dlhodobo udržiavať hladinu krvného cukru pod kontrolou. No a jednou z takýchto potravín sú vajíčka doplnené octom. Tento spôsob je odporúčaný hlavne pri cukrovke typu 2, teda získanej cukrovke, ktorá sa dá lepšie kontrolovať stravou než cukrovka typu 1. Tento stav sa vyznačuje hladinou krvného cukru 126 mg/dcl pri hladovke alebo 200 mg/dcl kedykoľvek v priebehu dňa.

Vajíčkový recept na kontrolu krvného cukru:

  • ocot
  • voda
  • 1 až 2 na tvrdo uvarené vajíčka

Ako ukázala štúdia vykonaná Dr. Carol S. Johnstonom a jeho tímom, ocot má pozitívny vplyv na zlepšovanie citlivosti tela na inzulín. Navyše znižuje výkyvy hladiny krvného cukru.

Na druhej strane, vajíčka dodávajú telu energiu rovnomerne v priebehu dňa a vyrovnávajú tak aj hladinu krvného cukru.

Príprava a užívanie:

Vezmite poobede jedno alebo 2 vajcia a klasicky ich uvarte na tvrdo. Potom ich ošúpte a špilkou alebo vidličkou do nich urobte niekoľko dierok. Potom vajíčko (vajíčka) vložte do misky alebo do pohára, zalejte ich octom a prekryte nejakou pokrývkou. Nechajte ich takto postáť cez noc. Na druhý deň ráno vyberte vajíčko z octu, skonzumujte ho a vypite k nemu pohár vlažnej vody. Počas dňa bude vaša hladina krvného cukru výrazne znížená a vyrovnanejšia.

Ak trpíte kolísavými hladinami krvného cukru, tak neváhajte a využite tento recept na jej zníženie a stabilizáciu.

Váš deň bude takto oveľa príjemnejší a bezstarostnejší.

Tiez sa Vam moze pacit