Takto sa sami dokážete zbaviť bolesti zubov behom niekoľkých minút!

Bolesť zubov, nič príjemné a najčastejšie za to môže zubný kaz. Baktérie v ústnej dutine sú tie, ktoré vznikajú zo škrobov a cukrov, ktoré jeme. Predstavujeme Vám niekoľko tipov ako sa zbaviť neznesiteľnej bolesti zubov. Vyberte si ten svoj a vyskúšajte keď Vás zub zabolí. Dúfajme, že to nebudete potrebovať.

 

Listy mäty

Žuvajte mätové lístky, tie Vám určite pomôžu prežiť to prvé štádium bolestí. Ak nemôžete zohnať čerstvé lístky mäty tak môžete použiť aj tie sušené.

Guava

Zoberte si do úst 2 lístky guavy. Do vriacej vody pridáte soľ a guavové listy a tak si vytvoríte vlastnoručnú ústnu vodu. Keď voda vychladne môžete ju používať.

Kurkuma

Na boľavý zub nanesiete účinnu pastu. Zmiešajte niekoľko kvapiek horčicového oleja a pol lyžičky kurkumy. Nechajte to všetko na zube pôsobiť 15 minút, potom ústa vypláchnite. Opakujte, až kým sa bolesť nestratí.

Cibuľa

Cibuľa je zelenina, ktorá má silné a účinné antimikrobiálne a antiseptické vlastnosti. Všetko čo potrebujete je si ju zobrať do úst a žuť.

Ľadové kocky

Ľadové kocky Vás zbavia bolesti zubov. V prvom rade je potrebné rozdrviť kocky ľadu a priložiť si ju na tvár ako studený obklad Pomôže to určite, dokonca môžete aplikovať výplach úst ľadovou vodou.

Teplá voda a soľ

Potrebujeme: 1 polievková lyžica soli a 1 pohár teplej vody. Použitie tejto zmesi je úplne jednoduché, stačí poriadne prepláchnuť ústnu dutinu a opuch s bolesťou ustúpi. Zaručené.

Liečba infekcie olejom

Všetko čo potrebujete pre zbavenie sa infekcie zubu je držať v ústach aspoň 15 minút 2 lyžice oleja. Olej zníži pravdepodobnosť infekcie zubov, zápach z úst a žité zuby. Ale čo je najdôležitejšie, zničí tiež všetky škodlivé baktérie.

Soľ a korenie

Tieto dve zložky sú úžasné v liečbe bolesti zubov, pretože majú vynikajúce antibakteriálne vlastnosti. Môžete si vyrobiť vlastnú domácu zubnú pastu.. Je potrebné zmiešať rovnaké množstvo soli a korenia s malým množstvom vody. Potom ju nanesiete na zuby a nechajte chvíľu pôsobiť. Po niekoľkých minútach vypláchnite ústa vodou.

Cesnak

Pre tento domáci liek je potrebné zmiešať jednu polievkovú lyžicu soli s jednou polievkovou lyžicou cesnakového prášku alebo strúčikom cesnaku. Potom zmes naneste na zub ktorý vás bolí. Aplikujte niekoľko dní až kým bolesť neustúpi. S pokojným svedomím odporúčame cesnakove strúčiky žuť, aby ste dosiahli lepší výsledok.

Klinčeky

Tento liek sa dá nahradiť aj dvomi strúčikmi prelisovaného cesnaku zmiešaného s olivovým alebo iným rastlinným olejom. Tiež si však môžete vyrobiť ústnu vodu a to tak, že do pohára vody pridáte pár kvapiek klinčekového oleja.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Zdroj: yourstylishlife.com

Tiez sa Vam moze pacit