Táto neskutočné zdravá voda rozpustí a vyplaví tuk z vášho tela.

Ako môže byť voda dosť silná na to, aby dokázala z tela odplaviť tuk? Nie, nejde o žiadne čary. Ľudské telo jednoducho potrebuje vodu na to, aby dokázalo správne vykonávať svoje funkcie a tiež, aby sa zbavovalo toxínov.

Ako funguje proces odbúravania tuku?

Telo niekedy nie je schopné odbúrať tuk, no vy mu v tom môžete podať pomocnú ruku – či už zlepšením stravovania alebo cvičením. Vaše telo rozkladá tuk a následne z neho získava energiu. Tuk sa spracováva na triglyceridy, mastné kyseliny a glyceroly, ktoré sa neskôr absorbujú v orgánoch a svaloch. Na ich ďalšie spracovanie vplývajú viaceré chemické procesy. Keď telo nedokáže spracovať jednotlivé medziprodukty metabolizmu na energiu, vznikajú z nich odpadové látky, ktoré je potrebné z organizmu odstrániť.

Sila vody

Voda je teda elementom, ktorý je potrebný na vyplavovanie odpadových látok z tela. Filtruje a odvádza tieto látky z tkanív a orgánov. V ďalšom kroku voda transportuje uvedené látky do obličiek, odtiaľ do močového mechúra a napokon von z tela. Ľudské telo je skutočným zázrakom, však? Preto pite dostatok vody, aby ste hydratovali organizmus a uľahčili procesu odbúrania a eliminácie tukov. Väčšina expertov sa zhoduje v tom, že je potrebných približne 8 pohárov ideálne čistej nebublinkovej vody denne. To však samozrejme závisí aj od ďalších faktorov ako sú celková telesná váha, množstvo fyzickej aktivity a počasie.

Voda na vyplavovanie tuku z tela

Okrem bežnej čistej vody je vhodné piť aj vody obsahujúce látky, ktoré celému procesu odbúravania tukov napomáhajú. Dnes vám prezradíme recept na jednu z takýchto vôd.

Ingrediencie:

  • 2 litre čistej vody
  • 1 mandarinku nakrájanú
  • 1/2 grapefruitu, nakrájaný
  • 1 uhorku, nakrájanú
  • 4 lístky mäty
  • kocky ľadu 

Upozornenie: Ak užívate nejaké lieky na krvný tlak, nahraďte grapefruit citrónom, keďže grapefruit môže ovplyvňovať ich účinnosť.

Príprava a užívanie:

Skombinujte všetky suroviny vo veľkom džbáne a vaša voda na vyplavovanie tuku je hotová. Vodu pite bežným spôsobom počas dňa. Ubezpečte sa, že všetky suroviny ste pred použitím dobre umyli. Vodu vypite v priebehu 24 hodín. Ak by vám čosi ostalo, na druhý deň si vyrobte čerstvú. Vodu môžete medzičasom uskladniť v chladničke, no pred pitím ju nechajte trocha postať mimo chladničky, pretože pre telo je lepšie, ak ju nebudete piť príliš studenú.

Ako táto voda funguje??

Mandarinka zvyšuje citlivosť na inzulín a regulujú krvný cukor. Jej vysoký obsah vitamínu C pomáha telu spaľovať viac tuku počas cvičenia.

Grapefruit stimuluje metabolizmus, spaľuje tuky a zvyšuje produkciu energie.

Uhorka  dodáva pocit sýtosti a má tiež silné diuretické účinky. Pomôže vám popasovať sa s nadúvaním a zadržiavaním vody v tele.

Čerstvé mätové lístky uľahčujú trávenie.

Tiez sa Vam moze pacit