Táto nová klinická štúdia ukázala, že na liečbu osteoartrózy kolena sa našla veľmi účinná prírodná alternatíva a je neskutočne jednoduchá.

Journal of Alternative and Complementary Medicine publikoval vzrušujúcu novú klinickú štúdiu, ktorá ukázala, že na liečbu osteoartrózy kolena (OA) sa našla veľmi účinná prírodná alternatíva k mimoriadne populárnemu lieku na liečenie bolesti ibuprofenu a verí, že je alebo nie je známy kuchyne korenie známe, že sú oveľa lepšie než ako v počte vedľajších výhod a bezpečnosti priznaného na drogy v  proti – zápalové non – steroidné (NSAID) triedy drog s .

Účinnosť kurkumy oproti ibuprofénu

V klinickej štúdii uvedenej vyššie bolo 109 pacientov s artritídou kolena náhodne rozdelených na dve skupiny. Jedna skupina dostala 2 000 mg kurkumu, zatiaľ čo druhá skupina dostávala 800 mg ibuprofenu. Intervencie boli podávané v rozdelených dávkach každý deň počas 6 týždňov.

Kurkuma je oveľa bezpečnejšia ako ibuprofén!!

Podľa WebMD  početné nežiaduce účinky spojené s ibuprofénom, niektoré z nich sú veľmi závažné, ako je mŕtvica a srdcový záchvat. Najbežnejšie účinky sú závrat, bolesť žalúdka, pálenie záhy, nevoľnosť a vyrážka. Okrem toho publikácia obsahuje zoznam 14 zriedkavých vedľajších účinkov a 84 zriedkavých nežiaducich účinkov.

Na druhej strane, kurkuma je pravdepodobne bezpečná pre väčšinu ľudí, pokiaľ nie je užívaná vo veľmi vysokých množstvách (viac ako 3000 mg / deň), podľa  WebMD .

Zvyčajne nespôsobuje vedľajšie účinky, ale niektorí ľudia prekonali hnačku, žalúdočnú nevoľnosť a závrat. Neodporúča sa u pacientov, ktorí očakávajú operáciu do dvoch týždňov, u pacientov s gastrointestinálnou refluxnou chorobou alebo ochorením žlčníka.

Tiez sa Vam moze pacit