Táto skvelá prírodná zubná pasta vám opraví zubné kazy a vylieči poškodené zuby. Majte krásne a zdravé zuby bez chemikálie.

Aké ochorenia môžu spôsobovať pokazené zuby?

Zdravé zuby a ďasná sú extrémne dôležité pre naše celkové zdravie. Infekcie ústnej dutiny vedú k množstvu ďalších ochorení a zdravotných problémov. Príkladmi sú choroby srdca, poškodzovanie mozgu s možným rozvojom demencie, ale aj mozgová mŕtvica či respiračné ochorenia. Z uvedených dôvodov by ste sa mali vždy dobre starať o svoj chrup.

Kokosový olej ako prírodná náhrada zubných pást

Nedávna nová štúdia vykonaná na Athlonskom inštitúte zistila, že tento olej je lepší než všetky ostatné prostriedky starostlivosti o ústnu hygienu. Dokáže totiž udržiavať zuby čisté od nánosov, bráni tvorbe zubného povlaku a rozvoju zubného kameňa. Navyše má aj antibakteriálne účinky a ničí patogénne baktérie tak priamo, ako aj pomocou enzýmov, ktoré zabraňujú ich rozmnožovaniu. Streptokoky sú najčastejším druhom baktérii, ktoré produkujú kyseliny. Tie sú potom zodpovedné za narúšanie zubnej skloviny a tvorbu zubného kazu. Uvedené baktérie sa kŕmia cukrom a zvyškami jedál, ktoré na zuboch ostávajú. Kyslé prostredie vedie tiež k zvýšenej demineralizácii zubov a ich následnému poškodzovaniu.

 

Nebezpečné látky v zubných pastách

Pre vyvarovanie sa nepriaznivým účinkom rôznych chemikálií je nevyhnutné hľadať nové spôsoby čistenia zubov.

V zubných pastách sa používajú viaceré nebezpečné látky, ako sú napríklad:

  • triclosan (silne toxická látka)
  • sodium lauryl sulfate (karcinogén, dráždi sliznice)
  • fluór (karcinogén, poškodzuje kosti a zubnú sklovinu – dentálna fluoróza)
  • umelé sladidlá ako aspartám (neurotoxín)

Napríklad, prvý spomenutý triclosan, ktorý sa v zubných používa ako antibiotikum, narúša endokrinný systém. Sodium laryl sulfát zasa poškodzuje chuťové poháriky.

Recept na domácu zubnú pastu s kokosovým olejom

  • 1 dcl kokosového oleja
  • 2 až 3 polievkové lyžice sódy bikarbóny
  • pár kvapiek éterického vonného oleja z citróna alebo mäty

Príprava

Zmiešajte uvedené suroviny a výslednú zmes používajte ako náhradu vašej bežnej zubnej pasty. Ďalším spôsobom, ako zlepšiť starostlivosti o svoj chrup, je takzvané premývanie úst olejom. Jednoducho vezmite polievkovú lyžicu kokosového oleja do úst a 10 až 15 minút si ním ústa premývajte. Na konci olej neprehĺtajte, ale vypľujte, pretože bude obsahovať množstvo baktérií. Doteraz sa predpokladalo, že zuby sa nedokážu opravovať. Posledné výskumy však ukazujú, že aj zubná sklovina sa dokáže zregenerovať a táto zubná pasta vám s tým výrazne pomôže.

Tiez sa Vam moze pacit