Táto zelenina Vám poskytuje hydratáciu, eliminuje toxíny a zlepšuje zdravie vlasov a pokožky

Uhorka obsahuje zložky, ktoré sú veľmi užitočné v boji proti rôznym druhom rakoviny. Poskytujú nám hydratáciu, eliminujú toxíny a zlepšujú zdravie vlasov a pokožky. Pridajte uhorku vo svojej strave a získate všetky zdravotné výhody, ktoré ponúka.

Zdravší tráviaci systém a horiaci tuk

Pravidelným konzumovaním uhoriek zlepšíte celkové zdravie. Sú nabité vlákninou a vodou, čo im umožňuje mať významné účinky v procese spaľovania tukov a úbytku hmotnosti, ako aj pri eliminácii toxínov v tele.

Odstránenie celulitídy

Veľké množstvo vody je obzvlášť dôležité, ak máte nadváhu. Uhorky obsahujú veľa vody, ktorá vám umožňuje odstrániť tekutiny, ktoré sú nabité toxínmi z organizmu. Kvôli týmto vlastnostiam sú uhorky veľmi užitočné pri prevencii a liečbe obličkových kameňov.

Vysoký podiel vitamínu B

Vitamín B je tiež zahrnutý vo vysokých množstvách uhoriek. Tento vitamín je pre naše telo veľmi dôležitý a môžete ho získať jedením tejto zeleniny.

Odstraňovanie toxínov a hydratačného telesa

Okrasné uhorky by sa mali konzumovať pravidelne, pretože vitamín C je väčšinou zahrnutý do šupiek. Uhorky obsahujú 10% požadovanej dennej dávky vitamínu C. Mali by ste však konzumovať organické uhorky a vyhnúť sa tým, ktoré obsahujú pesticídy. Poskytuje vášmu organizmu väčšinu potrebných vitamínov a obsahuje viac ako 95% vody.

Zabraňuje rôznym chorobám

Uhorka je cenným spojencom v boji proti cukrovke, udržuje krvný tlak a kontroluje hladinu cholesterolu. Táto rastlina obsahuje draslík, ktorý je potrebný na reguláciu krvného tlaku. Uhorka šťava nám poskytuje hormón, ktorý stimuluje pankreas na výrobu inzulínu.

Vďaka svojim priaznivým zložkám pomáha pri prevencii výskytu mnohých rôznych chorôb, vrátane rakoviny.

Zlepšenie zdravia vlasov a pokožky

Uhorky sú veľmi účinné pri stimulácii rastu vlasov vďaka obsahu síry a kremíka. Ak chcete vyčistiť kožu, mali by ste uhorku nakrájať na plátky a položiť ich na vašu tvár.

Okrem toho, uhorky sú schopné chrániť pred spálením a liečiť spáleniny a podráždenie pokožky. Všetko, čo musíte urobiť, je aplikovať odlúpnutý kus na postihnutý povrch a zmierniť problém vďaka protizápalovým vlastnostiam tejto zeleniny.

Predchádzanie zlyhaniu dychu

Ľudia, ktorí majú zlé dych, môžu nájsť túto zeleninu pomerne užitočnú pre svoj problém. Má silné antibakteriálne vlastnosti, ktoré eliminujú baktérie, ktoré spôsobujú zlý dych. Ak máte v úmysle tento problém vyriešiť, stačí na ukladanie kusa uhorky do úst 30 sekúnd.

Tiez sa Vam moze pacit