Tehuľky, budúce mamičky pozor. Toto je perfektný článok s návodom, čo by ste mali a čo nemali konzumovať v tehotenstve.

Môže sa stať, že žena, ktorá sa stravovala kvalitným – harmonickým spôsobom jedla hlavne zeleninu, obilniny, strukoviny, nebude mať na tieto potraviny vôbec chuť. Začínajú u nej prevažovať chute na ovocie, kyslé potraviny, mliečne výrobky, ryby, mäso, studené nápoje.

Čo by sa nemalo kombinovať?

1. Mäso + prílohy

Ako sú zemiaky, cestoviny, ryža, knedľa, chlieb a pečivo. Táto kombinácia narúša metabolizmus. Žalúdok nevie, či má tráviť najskôr bielkoviny- mäso alebo sacharidy- prílohu.  Keď už máme jesť mäso, tak nech je kvalitné, ako napr. domáci zajac alebo hydina, ale nie rýchlo chovaná.

2. Mäso + syry

– doslova betónujú hrubé črevo a to platí aj na syry samostatne konzumované. Mliečne výrobky sami o sebe zahlieňujú organizmus a syry sú v tomto ešte horšie. Tento hlien sa usádza v celom organizme a najmä v našom hrubom čreve, kde zanáša klky.

3. Mäso + ovocie

– zaťažia hlavne našu pečeň, ktorá na spracovanie potrebuje dvojnásobné množstvo energie, ako keď by sme mäso jedli iba so zeleninou.

4. Mäso + cukor

-zaťažia najmä slinivku brušnú, ktorá tak ako pečeň, vynakladá dvojnásobné úsilie pri trávení.

5. Mäso + orechy a nekvalitné tuky

spôsobia, že žlčník „kričí“, čo za chaos sa mu to robí, a ak sa nepočúvne, o pár rokov sa odmieňa vo forme žlčníkových kameňov a bolesti.

6. Zemiaky + majonéza alebo tatárska omáčka

– zaťažia hlavne naše srdce a cievy, ktoré sa stávajú slabšie, praskajú a sú menej priechodné.

7. Mliečne výrobky + ovocie alebo cukor

– zaťaží sa žalúdok, slinivka a slezina, čo sa potom prejaví prekysleným organizmom a nastupuje únava.

8. Zelenina + ovocie alebo cukor

– zaťažia lymfatický systém, ktorého úloha je odvádzať splodiny z metabolizmu. Táto kombinácia má za následok, že lymfa má čo robiť, aby dokázala tieto toxické látky z tela odplaviť.

 

Ženy na východe počas tehotenstva úplne inak pristupujú k vývoju svojho dieťaťa už počas prenatálneho obdobia. V prvom rade sa kladie dôraz na to, čo sa konzumuje a prijíma do organizmu, lebo výživa plodu v tomto období úplne závisí na kvalite matkinej krvi.

Periodický vývoj dieťaťa:
1. 0 – 7. deň – implantácia – nájdenie si miesta
2. 7. – 21. deň – vytváranie hlavných telesných systémov
3. 21. – 63. deň – rozvoj systémov,  tvorba žliaz a orgánov
4. 63. – 184. deň – celkové posilnenie a rozvoj

Ak žena skonzumuje niečo extrémne alebo požije lieky, napr. liek na bolesť hlavy, škodlivé účinky sa v jej tele samozrejme prejavia a zaznamenávajú. Trvá to asi 3 až 4 dni, no plod však behom tejto doby prejde cestu, ktorá sa rovná 30 až 40 miliónom rokov biologického vývoja. V tomto prípade prechádza plod vývojom v takomto extrémnom alebo chemickom prostredí.

V druhom rade kladie žena dôraz na pohyb – fyzickú aktivitu. Ak je žena lenivá, väčšinou  je aj dieťa také. Ak je však aktívna, aj dieťa má po narodení sklon k aktivite, lebo dostatok pohybu dopomáha k tomu, že je dieťa silnejšie, pevnejšie a  aktívnejšie.

V poslednom rade je to duševný a duchovný postoj. Ak je žena šťastná, kľudná, tak aj jej dieťa bude mať sklony byť kľudné a šťastné. Na druhej strane pri strese, zármutku a zlobe sa toto všetko prenesie na dieťa. No počas tehotenstva je tiež veľmi dôležitý aj otec, ktorý väčšinou rozjasní svoju ženu, vytvorí jej úsmev na tvári a pohodu, čo na plod tiež vplýva.

Rady počas tehotenstva:


– vnímajte svoju intuíciu, no nie extrémy 
– počúvajte príjemnú hudbu a buďte šťastná 
– venujte sa zdravému pohybu
– konzumujte kvalitné potraviny a dostatočné množstvo kvalitnej zeleniny a ovocia, no nie exotické!

Tiez sa Vam moze pacit