Tento jednoduchý olej iba z 2 zložiek chráni obličky, udržuje cukrovku v normálnych hodnotách a je to veľmi silné afrodiziakum!

Domáci škoricový olej

Potrebujete:

škoricové tyčinky, olivový olej a sklenenú nádobu, zelenú alebo jantárovú, so širokými otvorom a rovnými stranami.

Pokyny :

  1. Vložte tyčinky zo škorice do sklenenej nádoby. Pokúste sa vyplniť všetky prázdne medzery.
  2. Olivový olej nalejte do nádoby, až kým všetky škorice nie sú úplne zakryté.
  3. Sklenená nádoba by sa mala uchovávať na teplom mieste, ako je okno. Nechajte nádobu asi 3 týždne.
  4. Pokúste sa každodenne potriasť nádobu, aby sa škoricový olej mohol uvoľniť zo základného oleja
  5. Po 3 týždňoch sa škoricový olej úplne uvoľní zo škoricových tyčiniek. Škoricový olej môžete napiť kusom syrového plátna alebo podobného materiálu. Tiež môžete vytiahnuť škoricový olej z tyčiniek pomocou prstov.
  6. Vložte škoricový olej do jantárovej fľaše a uložte ho na chladnom, suchom mieste.

Výhody škoricového oleja

Chráni obličky

Elastický škoricový olej chráni obličky pred poškodením spôsobeným aloxánom a ďalšími toxínmi v životnom prostredí. Pomáha tiež pri znižovaní pracovného zaťaženia.

Artritída

Škoricový olej v kombinácii s ďalšími éterickými olejmi sa používa v terapii proti artritídnej masáži, ktorá pomáha redukovať bolesť artritídy. Pridajte 4-5 kvapiek škoricového oleja do základného oleja, ako je horčičný olej. Mierne zahrejte olej a prechádzajte bolestivou oblasťou s touto olejovou zmesou.

Infekcie močových ciest

Infekcie močových ciest sú veľmi časté, najmä u žien, a môžu byť veľmi bolestivé a nepohodlné. Esenciálne oleje môžu pomôcť pri liečbe UTI. Vezmite teplý vodný kúpeľ s éterickými olejmi. Môžete pridať 10-15 kvapiek esenciálnych olejov, ako je škorica, čaj a eukalyptový esenciálny olej. Opakujte postup 3-4 krát a UTI a ďalšie infekcie sa vyliečia.

Cukrovka

Len 1 kvapka škoricového silice poskytuje dostatok živín zo škorice. Pridajte 1 kvapku škoricového esenciálneho oleja do šalátu alebo do jedla po varení. Pomáha znižovať hladinu glukózy v krvi a stimuluje pankreas. Škoricový olej získaný z kôry je bohatý na cinamaldehyd, ktorý je silný pri znižovaní vysokej hladiny cukru v krvi.

Depresie

Len jedna minúta inhalácie sýrového esenciálneho oleja uvoľní vašu myseľ, pomôže vám prekonať negatívne pocity a upokojí celé telo.

Tiez sa Vam moze pacit