Tento muž jedol dve lyžice kokosového oleja denne. Výsledky sú neuveriteľné

V nedávnej štúdii bolo zistené, že pri trávení kokosového oleja naše telo produkuje ketóny. Sú to organické zlúčeniny, ktoré sú vhodné najmä pri prevencii proti Alzheimerovej chorobe. Ak sa ukáže, že táto štúdia je spoľahlivá, bude to zrejme jeden z najväčších objavov, ktorý sa týka liečby tejto choroby. 

alzheimer2-768x510
drakes.com

Dr. Newport, autorka štúdie, má s Alzheimerovou chorobou aj osobnú skúsenosť. Jej manžel Steve bol v zlom zdravotnom stave, neustále žil v akejsi “hmle” a krátkodobá pamäť mu už takmer neslúžila. Bral síce lieky, no jeho stav sa vôbec nezlepšoval. Potom sa spolu s manželkou rozhodli, že vyskúšajú poraziť chorobu inak.

alzheimer3
zmescience.com

Produkcia ketónov do tela spôsobuje, že sa do mozgu dostáva viac kyslíka, ktorý pomáha pri ischemických zmenách v mozgu a taktiež môže zmenšovať nádory. Bunky využívajú ketóny ako alternatívne palivo, namiesto glukózy.

V prípade inzulínovej rezistencie, alebo extrémneho hladovania, telo využíva ketóny ako zdroj energie. Je to posledná možnosť tela ako udržať bunky pri živote a funkčné.

Pomáha pacientom teda liečba kokosovým olejom? Dr. Newport hovorí, že len po 60 dňoch bol jej manžel oveľa aktívnejší a šťastnejší. Jediné, čo robil, bolo, že jedol 2 lyžičky kokosového oleja denne.

Jeden z typických znakov  Alzheimerovej choroby je trasenie sa, ktoré sa takmer úplne vytratilo a Steve bol taktiež omnoho “ukecanejší” a vedel sa lepšie koncentrovať. Už nebol zmätený a nenechal sa tak ľahko rozptýliť. Kokosový olej fungoval ako kúzlo.

Po roku liečby je Steve úplne iná osoba, ako predtým. Stále má trochu problém s komunikáciou, ale jeho zdravotný stav sa viditeľne zlepšil. Tajomstvo spočíva v udržaní ketónov neustále v mozgu. Choroba sa spomalila a zastavila, a to len vďaka kokosovému oleju. Pozrite si príbeh Steva a jeho manželky aj na videu. Jeho príbeh je ohromujúci.

zdroj: wittyfeed.com

Tiez sa Vam moze pacit