Tento nápoj vylieči artritídu, zápchu aj krvácajúce ďasná.

Odporúča sa pre ľudí, ktorí trpia zvýšenou únavou, hlavne po ochorení srdca a iných ťažkých ochoreniach. Predstavuje skvelý prostriedok na revitalizáciu a obnovenie energie tela.

6 zdravotných prínosov grapefruitového džúsu

1. Cievna dystónia

Cievna dystónia je ochorenie, ktoré sa vyznačuje narušením normálneho napätia svalov, nervov a ciev. Na jej liečbu môžete použiť grapefruitový džús, pokiaľ nie ste naň alergickí. Vypite 1/4 pohára grapefruitovej šťavy 3x denne pred jedlom alebo 4 krát denne po jedle počas 3 týždňov. V prípade slabšej alergickej reakcie, pite len 2 lyžičky šťavy 4 krát denne pred jedlom.

2. Prevencia prechladnutia

Grapefruit je známym bohatým zdrojom vitamínu C. Džús z neho môžete piť neriedený, ale bude lepšie, ak ho zriedite vodou v pomere 1:1 a vypijete pol šálky nápoja 2 až 3x denne po jedle. Ľudia, ktorí sú náchylní na alergie, by si mali dávať pozor a znížiť dávku na pol šálky denne.

3. Tuberkulóza a zápaly pľúc alebo priedušiek

Použitie šťavy z citrusových plodov pri ochoreniach pľúc a priedušiek pomôže urýchliť liečbu. Všetko, čo budete potrebovať, je 1/4 pohára (0,5 dcl) pomarančovej šťavy, 1/4 pohára (0,5 dcl) grapefruitového džúsu a 1/2 pohára (1 dcl) višňovej šťavy. Pite 1 dcl tejto zmesi štiav 2-3 krát denne po dobu 5 dní. Zmes uskladňujte v chladničke a vypite ju vždy do 12 hodín po odšťavení ovocia.

4. Zápcha

Grapefruitová šťava obsahuje veľké množstvo vitamínu C, avšak podobne ako ostatné citrusové plody, mierne dráždi sliznice žalúdka a čriev. Z tohto dôvodu sa neodporúča ju piť u tých ľudí, ktorí trpia na gastritídu alebo vredmi žalúdka, hrubého a tenkého čreva. V prípade iných chorôb, ktoré nie sú spojené s vredmi, grapefruit sa môže konzumovať zriedený s vodou v pomere 1:1. Užívajte polovicu pohára po každom jedle po dobu 10 dní. Pomôže vám to obnoviť prirodzený priechod stolice črevami.

5. Artritída

V prípade artritídy dochádza k narušeniu rovnováhy vápnika v tele, ktorý sa ukladá v kĺboch namiesto toho, aby sa rovnomerne dodával do všetkých častí tela. Postupne tam vytvrdne a nakoniec dochádza k deformácii kĺbov a kostí. Aby sa vytvoril roztok anorganického vápnika v tele, je na to potrebná kyselina salicylová. Tá sa hojne vyskytuje práve v grapefruitovej šťave.

6. Krvácanie z ďasien

Grapefruitový džús obsahuje veľké množstvo liečivých látok a vitamínov. Jedným z nich je vitamín P, ktorý má veľkú schopnosť zastavovať krvácanie. To je aj dôvod, prečo sa odporúča piť ho v prípadoch, keď vaše ďasná krvácajú. Predtým, než grapefruitový džús vypijete, krátko ho podržte v ústach a opláchnite si ním vaše ďasná.

Tiez sa Vam moze pacit