Tento olej sa používa v prírodných vlasových výrobkoch kvôli svojej schopnosti udržiavať vlasy dlhé, jemné a prirodzene zafarbené.

V dnešnej dobe je kokosový olej jednou z najrozšírenejších zložiek v domácich telových krémoch, kozmetických výrobkoch a opaľovacích prípravkoch. Ale v krajinách ako je India, Indonézia, Malajzia, Filipíny a Mjanmarsko sa kokosový olej (alebo kokosové mlieko) používa aj v prírodných vlasových výrobkoch kvôli svojej schopnosti udržiavať vlasy dlhé, hodvábne a prirodzene zafarbené

Prečítajte, ako kokosový účinkuje na vlasy

Zabránte vypadávaniu

Strata vlasov je zvyčajne spôsobená zápalovými stavmi kože, nedostatkom výživy alebo plesňovými infekciami. Kokosový olej je bohatý na zdravé tuky, ktorý vyživuje vlasovú šupku a pokožku hlavy, bojuje proti infekciám na koži a znižuje zápal.

Návod na použitie – Zmiešajte 3 lyžice kokosového oleja a 2 lyžice oleja šalvie a varíme je na miernom ohni, kým je všetko dobre kombinovať. Nechajte zmes vychladnúť a potom ju naneste na hlavu pred spaním a zakryte sprchovacím viečkom. Nasledujúce ráno opláchnite vlasy.

 Zabránte poškodeniu

Kokosový olej je omnoho účinnejší v prevencii poškodenia vlasov v porovnaní s inými olejmi, ako je minerálny a slnečnicový olej. Štúdie ukázali, že kokosový olej je jediný olej, ktorý je schopný spevniť hriadeľ a znížiť straty proteínov.

Udržujte zdravé vlasy

Vlasy sú väčšinou spôsobené nadmernou suchosť vlasov a kutikuly. Kokosový olej je hydrofóbny, čo znamená, že odpudzuje vodu a udržuje vlhkosť vo vlasovej šachte.

Odporúčame vám aplikovať kokosový olej 15 minút pred umývaním, aby sa Vaše vlasy hodil a hladko. Môžete tiež dať trochu kokosového oleja na rozdelené konce, aby sa uľahčili kefovanie.

 Odstránite lupiny

Lupiny sú vylučovanie mŕtvych kožných buniek z pokožky hlavy. Vo väčšine prípadov je suchá koža príčinou tohto bežného stavu pokožky hlavy. Ďalšie príčiny zahŕňajú časté šampónovanie, citlivosť na vlasové prípravky, ekzém a huby. Kokosový olej môže byť veľmi užitočné pri liečbe lupín z dôvodu jeho schopnosť bojovať s plesňovú infekciu a hydratujú suchú pokožku.

Návod na použitie – Zmiešajte rovnaké časti kokosového oleja a ricínového oleja a masírujte do pokožky hlavy. Zmes nechajte 30 minút a potom umyte vlasy. Ak trpíte závažnými lupinami, mali by ste to opakovať zakaždým, keď si umyjete vlasy.

Hydratácia pokožky

Väčšina bežných vší liečby je toxická a horí pokožku hlavy, čo vedie k poškodeniu vlasov. Na druhej strane je kokosový olej prírodným roztokom, ktorý ošetruje vši hydratáciou kože namiesto jej dráždenia. Niektoré štúdie dokonca naznačujú, že kokosový olej môže bojovať proti vši odolným voči pesticídom.

Návod na použitie:  Kokosový olej naneste rovnomerne na vlasy. Nechajte to niekoľko hodín a pokračujte v aplikácii väčšieho množstva oleja, pretože sa absorbuje vašimi vlasmi a pokožkou. Môžete tiež pridať niekoľko kvapiek oleja z čajovníka, aby ste dosiahli silnejšiu vší vzorec.

Proti šedinám

Pigmentové bunky umiestnené na spodnej časti každého vlasového folikulu sú zodpovedné za farbu vlasov. Ako ste staršie, tieto bunky zomierajú čoraz častejšie a stávajú sa menej efektívne pri zachovaní prirodzenej farby vlasov. Ale našťastie, kokosový olej je veľmi užitočný pri prevencii výskytu sivých vlasov, pretože vyživuje pokožku hlavy a chráni základ vlasových folikulov. Všetko, čo musíte urobiť, je masírovať vlasy kokosovým olejom a citrónom aspoň 15 minút denne.

Tiez sa Vam moze pacit