Tento trik vám na 100% pomôže s Vašim stuhnutým krkom. Uľavte si od bolesti rýchlo a efektívne.

V dnešnom článku vám predstavíme jedno video, ktoré ukazuje mechanizmus na vyriešenie tohto problému. Je v ňom zopár veľmi jednoduchých strečingových cvikov, ktoré odblokujú krčnú chrbticu, uvoľnia stuhnuté svaly, odstránia bolesť a znovu obnovia ohybnosť krku. Najlepšie na nich je to, že želaný výsledok dosiahnu už za 90 sekúnd.

Video je v angličtine, no malo by byť dostatočne názorné. Pre istotu ale pod videom sme pre vás pripravili aj slovný popis uvedených cvikov v slovenčine.

Slovenský popis cvikov na odblokovanie krku

Vyskúšajte nasledovné 3 cviky:

Cvik č.1

Keď máte bolesť na ľavej strane krku, položte prsty na miesto, odkiaľ bolesť vychádza a otočte hlavou doľava ako sa len dá. Potom prstami pritlačte na dané mieste a pohybujte nimi po svale smerom dole. Opakujte túto masáž 4 až 5 krát. V prípade, že vás krk bolí na pravej strane, vykonajte to isté, akurát obrátene.

Cvik č.2

Druhý spôsob je ten, že ak máte bolesť znova na ľavej strane, tak hlavu mierne predkloníte dopredu a otočíte vpravo pod 45 stupňovým uhlom. Pravou rukou si obchytíte hlavu a ťaháte dole. Vydržte takto 15 až 20 sekúnd. Potom zatiahnite ešte silnejšie. Následne hlavu vyrovnajte a cvik zopakujte znova, tentokrát však hlavu nepredkláňajte dopredu, ale len normálne ohnete (neotáčať) pod 45 stupňovým uhlom.

Cvik č.3

Zovrite dlaň v päsť na ruke tej istej strany, kde vás bolí krk a priložte ju na boľavé miesto. Teraz hlavou a krkom tlačte oproti pästi a päsťou oproti hlave. Bude to veľmi citlivé, no neprestávajte tlačiť. Týmto spôsobom stimulujete nervy, ktoré vedú do mozgu. Mozog následne vyšle svalu signál, aby sa uvoľnil a rýchlejšie zahojil.

Tiez sa Vam moze pacit