Tieto super účinné semienka vyvolali u lekárov paniku. Vyliečia cukrovku, cirhózu pečene, obličky i pankreas.

Nutričné zloženie semien lesknice kanárskej

Experti uvádzajú, že tieto semienka majú vysoký obsah enzýmu lipázy, ktorá je veľmi prínosná pre trávenie. Ide o enzým, ktorý rozkladá tuky, aby mohli byť rýchlejšie vstrebávané v črevách do krvného obehu. Tento enzým má pre telo vysokú hodnotu aj preto, že výborne redukuje prejavy zlého trávenia a celiakie. Navyše, proteíny, ktoré obsahujú semienka lesknice kanárskej, sú veľmi ľahko stráviteľné a prospešné pre ľudské telo, keďže sa jedná o kvalitný druh bielkovín. Okrem toho majú aj vysoký podiel vitamínov, minerálov, enzýmov, antioxidantov, rastlinných bielkovín a zdravých tukov.

Zdravotné prínosy semien lesknice kanárskej

Semená lesknice kanárskej účinne spomaľujú prejavy procesu starnutia, napríklad tým, že sťahujú pokožku a zmenšujú viditeľnosť vrások. Najcennejšie je však ich schopnosť potláčať zápaly pankreasu, ktoré sú známe pod odborným názvom pankreatitída. Ďalej sa ukazuje, že výborne kontrolujú cukrovku tým, že regulujú hladinu glukózy v krvi. Dokážu dokonca cukrovku neraz aj úplne vyliečiť. Najčastejšie sa využívajú pri zápaloch a degeneratívnych ochoreniach vnútorných orgánov ako sú pečeň, obličky a vyššie spomenutý pankreas. Pri cirhóze pečene zvyšujú v nej počet hepatocytov, zmenšujú jej objem a naštartujú jej rýchlu regeneráciu.

Okrem uvedených pomáhajú aj pri nasledovných ochoreniach:

  • artérioskleróza
  • dna
  • reuma
  • opuchy končatín
  • gastritída a žalúdočné vredy
  • vysoký krvný tlak
  • vysoká hladina cholesterolu v krvi
  • obezita a celulitída
  • ochorenia a cysty močového mechúra
  • infekcie močových ciest

Ako užívať semienka lesknice kanárskej?

Semienka je nutné pred konzumáciou pomlieť na prášok. Použiť na to môžete buď mlynček na mak, čierne korenie alebo mechanické popučenie. Vezmite 3 až 5 polievkových lyžíc prášku, zmiešajte s pohárom čistej vody a vypite to. Ďalšou možnosťou je naliať 250 ml vody do mixéra, pridať prášok zo semien a mixovať dovtedy, kým sa nezačne tvoriť tekutina podobná mlieku. Potom dolejte ďalších 250 ml vody a pokračujte ešte chvíľu v mixovaní. Mlieko si môžete vyrobiť aj tak, že prášok namočíte do vody a necháte postáť cez noc. Ráno tekutinu sceďte cez gázu alebo látku a mlieko je hotové. Vyrobené mlieko pite ráno pred raňajkami a večer aspoň hodinu pred večerou. Prášok zo semien lesknice kanárskej môžete pridávať aj do iných surových či varených jedál. V surovom stave sa však v nich zachová väčšie množstvo prospešných živín.

Tiez sa Vam moze pacit