Tieto úžasné semienka vyvolali u ľudí len pozitívne reakcie. Liečia cukrovku, cirhózu, obličky aj pankreas!

Nutričné zloženie semien lesknice kanárskej

Experti uvádzajú, že tieto semienka majú vysoký obsah enzýmu lipázy, ktorá je veľmi prínosná pre trávenie. Ide o enzým, ktorý rozkladá tuky, aby mohli byť rýchlejšie vstrebávané v črevách do krvného obehu. Tento enzým má pre telo vysokú hodnotu aj preto, že výborne redukuje prejavy zlého trávenia a celiakie. Navyše, proteíny, ktoré obsahujú semienka lesknice kanárskej, sú veľmi ľahko stráviteľné a prospešné pre ľudské telo, keďže sa jedná o kvalitný druh bielkovín. Okrem toho majú aj vysoký podiel vitamínov, minerálov, enzýmov, antioxidantov, rastlinných bielkovín a zdravých tukov.

Zdravotné prínosy semien lesknice kanárskej

Semená lesknice kanárskej účinne spomaľujú prejavy procesu starnutia, napríklad tým, že sťahujú pokožku a zmenšujú viditeľnosť vrások. Najcennejšie je však ich schopnosť potláčať zápaly pankreasu, ktoré sú známe pod odborným názvom pankreatitída. Ďalej sa ukazuje, že výborne kontrolujú cukrovku tým, že regulujú hladinu glukózy v krvi. Dokážu dokonca cukrovku neraz aj úplne vyliečiť. Najčastejšie sa využívajú pri zápaloch a degeneratívnych ochoreniach vnútorných orgánov ako sú pečeň, obličky a vyššie spomenutý pankreas. Pri cirhóze pečene zvyšujú v nej počet hepatocytov, zmenšujú jej objem a naštartujú jej rýchlu regeneráciu.

Okrem uvedených pomáhajú aj pri nasledovných ochoreniach:

  • artérioskleróza
  • dna
  • reuma
  • opuchy končatín
  • gastritída a žalúdočné vredy
  • vysoký krvný tlak
  • vysoká hladina cholesterolu v krvi
  • obezita a celulitída
  • ochorenia a cysty močového mechúra
  • infekcie močových ciest

Ako užívať semienka lesknice kanárskej

Semienka je nutné pred konzumáciou pomlieť na prášok. Použiť na to môžete buď mlynček na mak, čierne korenie alebo mechanické popučenie. Vezmite 3 až 5 polievkových lyžíc prášku, zmiešajte s pohárom čistej vody a vypite to. Ďalšou možnosťou je naliať 250 ml vody do mixéra, pridať prášok zo semien a mixovať dovtedy, kým sa nezačne tvoriť tekutina podobná mlieku. Potom dolejte ďalších 250 ml vody a pokračujte ešte chvíľu v mixovaní. Mlieko si môžete vyrobiť aj tak, že prášok namočíte do vody a necháte postáť cez noc. Ráno tekutinu sceďte cez gázu alebo látku a mlieko je hotové. Vyrobené mlieko pite ráno pred raňajkami a večer aspoň hodinu pred večerou. Prášok zo semien lesknice kanárskej môžete pridávať aj do iných surových či varených jedál. V surovom stave sa však v nich zachová väčšie množstvo prospešných živín.

Tiez sa Vam moze pacit