Toto je to, čo sa stane s vašim telom, ak spíte na ľavej strane každú noc. Zistite, ktorá poloha je tá najlepšia pre vaše zdravie a skvelý spánok.

Spálňa je najžiadanejším miestom, kde chceme stráviť čas a odpočinúť si po únavnom dni v práci. Tiež je to miesto, kde ľudia trávia väčšinu svojho života počas celého života. Dôvodom je, že priemerná osoba spí približne 8 hodín denne. Tretina našich životov trávime v spánku

Ľudia radšej spajú mnohými rôznymi spôsobmi. Spanie na ľavej alebo pravej strane, na chrbte alebo naklonené vo fetálnej polohe sú najčastejšie spiace polohy. Čo neviete, je, že každá z týchto pozícií môže mať zlý alebo dobrý vplyv na vaše zdravie.

Napríklad spanie na chrbte nie je dobré pre ľudí trpiacich astmou alebo spánkovou apnoe, pretože zvyšuje riziká súvisiace s dýchacími problémami. Navyše, spanie na pravej strane môže zhoršiť zažívacie problémy. Tieto negatívne účinky tiež spôsobujú menej a nižšiu kvalitu spánku.

 Spánok

Spánok na ľavej strane je najlepšou spánkovou pozíciou z hľadiska výhod, ktoré má pre naše zdravie. Jedným z nich je lepšie trávenie. Tiež zlepšuje celkový tráviaci systém tak, aby umožňoval telu extrahovať živiny a eliminovať toxíny rýchlejšie a efektívnejšie. Táto spánková pozícia ovplyvňuje aj cirkuláciu a kardiovaskulárne zdravie, pretože srdce lepšie pumpuje z kopca a krv cirkuluje s väčšou silou späť do srdca.

Navyše, ľavá bočná poloha umožňuje, aby žlč a odpady cestovali voľnejšie cez telo a zlepšili funkciu sleziny. To vedie k zlepšeniu lymfatickej drenáže a vylučovaniu toxínov z tela s menej všeobecným stresom a negatívnym vplyvom na naše zdravie.

Pozícia, ktorú si užívate počas spánku, môže mať veľký vplyv na vaše zdravie. Ak nespíte na ľavej strane, skúste to urobiť čo najskôr. Každá osoba má preferovaný spôsob spánku, ale tento zvyk môžete zmeniť. Môžete napríklad zapnúť svetlo, ktoré sa nachádza na pravej strane. Týmto sa vaše telo otočí smerom od svetla, takže sa otočíte na ľavú stranu.

Tiez sa Vam moze pacit