Toto perfektné ovocie je 2x lepšie ako dezodorant z komerčnej drogérie! Vyskúšajte a nebudete chcieť už viac nič iné.

Predchádzajte prenikaniu škodlivých baktérií do tela

Aby ste zabránili kontaminácii tela patogénnymi baktériami, je potrebné prestať používať antiperspiranty a komerčné dezodoranty, pretože obsahujú mnohé toxické látky. Toxíny z kozmetiky môžu byť neraz príčinou ochorení ako sú Alzheimerova choroba, poškodenie reprodukčných orgánov č dokonca rakovina. Pravdou však je, že nemôžeme chodiť len tak, veď v dnešnej dobe sú telesné pachy spoločensky neprípustné.

Ako to ale dosiahnuť bez komerčnej kozmetiky? Riešením preto môže byť používanie niektorých prírodných látok, ktoré dokážu účinne potláčať pachy. No a jedným z najúčinnejších prírodných deodorantov sú limetky. Limetky sú nielen úplne bezpečné na používanie a nemajú žiadne vedľajšie účinky, ale dokonca sú ešte efektívnejšie než komerčné prípravky. A to hneď až 2-násobne! Limetky majú úžasnú schopnosť zastaviť tvorbu pachu, na rozdiel od klasických deodorantov, ktoré pachy iba prekrývajú inou vôňou.

Ako používať limetky ako dezodorant?

Vezmite čerstvo dozretú limetku a prekrojte ju na polovice. Vezmite jednu polovicu a normálnym spôsobom si ňou potrite podpazušie. Rovnaký proces opakujte aj na druhom podpazuší. Než si oblečiete tričko alebo košeľu, nechajte tekutinu zaschnúť. Doprajete tým aj kyseline citrónovej z limetiek a dermicidínu dostatok času, aby začali pôsobiť. A to je všetko! To vám zabezpečí sviežosť na niekoľko hodín. Počas dňa potom môžete uvedený proces ešte raz zopakovať. Limetky medzitým uskladnite napríklad v uzatvárateľnej plastovej nádobe.

Ako to funguje?

Ono v podstate pot nemá nepríjemný zápach. Ten je spôsobovaný až baktériami a hubami, ktoré sa nachádzajú na pokožke, množia sa a pri tom pot rozkladajú. Latky nachádzajúce sa v limetkách zabezpečia, že sa utlmí rozmnožovanie uvedených baktérií a tým aj vznik pachov.

Tiez sa Vam moze pacit