Toto sú jediní ľudia na svete, ktorí nemajú rakovinu! Prečo je medzi nami taký rozdiel ? Prečo sú oni zdraví a my nie?

Čo zistili vedci z Ohio o Amišoch???

Vedci z Univerzity v Ohio preskúmali, ako uvedená komunita žije. Prišli na to, že vôbec nevyužívajú výdobytky „modernej“ medicíny, žijú tradičným životom a napriek tomu zdravím priam prekypujú. Čo sa týka rakoviny, tak okrem ojedinelých prípadov (zaznamenaných v minulosti) ňou takmer nikdy netrpia. To isté platí o mnohých ďalších civilizačných ochoreniach ako sú cukrovka, obezita či dnes tak rozšírené alergie a iné autoimunitné ochorenia. Vedci sa preto zamerali na ich spôsob života, o ktorom predpokladajú, že by mohol byť príčinou absencie uvedených ochorení.

Kľúče Amišov ku zdraviu

Život Amišov sa vyznačuje nasledovnými charakteristikami:

1. Zdravá strava

Výskumníci prišli na to, že Amiši konzumujú jedine čerstvú, prirodzenú a zdravú stravu, ktorú si sami dopestovávajú. Ich potraviny sú tak omnoho výživnejšie, majú vyšší obsah vitamínov, enzýmov, minerálov a ďalších pre organizmus dôležitých látok.

2. Absencia toxínov

Amiši nefajčia, nepijú alkohol a žijú zväčša v neznečistenom vidieckom prostredí. Vyvarujú sa tak najčastejším toxínom, ktorý bežný človek v civilizovanom svete do seba prijíma.

3. Ťažko fyzicky pracujú

Ťažká práca v poľnohospodárstve, na stavbách a celkový dostatok pohybu zabezpečuje, že sa v ich tele tvorí v adekvátnom množstve veľmi dôležitý antioxidant glutatión. Ide o mocný antioxidant, ktorý nie je možné príjmať v strave, pretože sa v žalúdku rozloží. Jediný spôsob, ako ho získať je tak, že si ho telo musí samo vyrobiť. K tomu však dochádza jedine počas svalovej aktivity. Navyše, pohyb je jedinou aktivitou, ktorá dokáže zabezpečiť správne prúdenie lymfy. Tá odvádza z tela škodliviny a odpadové látky metabolizmu.

Vedci sa domnievajú, že uvedené 3 piliere ich životného štýlu vedú u Amišov k tomu, že sa im vyhýbajú mnohé závažné ochorenia, vrátane rakoviny.

Pestovanie a konzumácia vlastných bio potravín ako sú ovocie, zelenina, mliečne a mäsové výrobky tak dáva úplne nový rozmer snahám o dosiahnutie trvalého zdravia.

Tiez sa Vam moze pacit