Tu je to, čo sa stane, keď pijete kávu na prázdny žalúdok. Vedeli ste, že to môže spôsobovať ťažké zdravotné problémy?

Káva

je bohatá na antioxidanty a môže pomôcť pri prevencii vážnych zdravotných problémov, ako je rakovina hrubého čreva. Antioxidanty nachádzajúce sa v káve sú súčasťou chlórovej kyseliny génovej, ktorá sa nachádza v mnohých plodoch, ktoré jeme každý deň. Avšak tieto antioxidačné vlastnosti môžu spôsobiť nežiaduce reakcie v našom tele, najmä ak spotrebujeme kávu pred jedlom.

Konkrétnejšie, jeden šálka čiernej kávy na prázdny žalúdok stimuluje sekréciu kyseliny chlorovodíkovej v zažívacom trakte. Zvlášť to cítia ľudia trpiaci gastritídou. K rozkladu potravy v žalúdku sa používa kyselina chlorovodíková. Tráviace problémy spôsobené týmto problémom sa môžu prejaviť najmä v ťažkých jedlách, ktoré potom obzvlášť ťažko rozkladajú proteíny.

 Zdravotné problémy

Mnoho zdravotných problémov môže byť spôsobené tým, že proteíny, ktoré zostávajú úplne rozložené vo vašom tele. Tieto problémy zahŕňajú podráždenie, nadúvanie, zápal čriev alebo dokonca rakovinu hrubého čreva.

Výskumnici tvrdia

Väčšina výskumníkov tvrdí, že káva by sa nemala konzumovať bezprostredne po prebudení, pretože v tomto prípade sa hladina kortizolu v tele rýchlo zvyšuje, takže čas na stabilizáciu hladiny trvá. Preto by ste mali konzumovať kávu len po jednej hodine potom, čo ste sa prebudili a po tom, čo sa aspoň jeden kus chleba zjedol.

Kortizol riadi biologické hodiny a bdelosť. Preto šálka kávy na prázdny žalúdok môže spôsobiť zvýšenú hladinu žalúdočnej kyseliny, nadúvanie a dokonca aj vracanie. Ak nemáte čas na raňajky ráno, alebo nemôžete začať svoj deň bez kávy, mali by ste dať trochu mlieka alebo masla do kávy na zmiernenie.

Tiez sa Vam moze pacit