Tu je recept na jednu fantastickú pleťovú masku, ktorá vám veľmi efektívne zmierni akné, tmavé škvrny a jazvy na vašej tvári!

Dnes vám prezradíme recept na jednu fantastickú pleťovú masku, ktorá vám veľmi efektívne pomôže s riešením spomínaných kožných problémov. Po jej aplikácii zostane vaša pleť žiarivá a na pohľad zreteľne omladená. Jednou z jej zložiek je med, známy svojimi účinkami na stimuláciu prekrvenia pokožky. Okrem medu je v nej ešte niekoľko ďalších prospešných látok, o ktorých si už čoskoro povieme viac.

Ingrediencie:

  • 1 čajovú lyžičku medu
  • 1 čajová lyžička muškátového orecha
  • 1/2 až 1 čajovú lyžičku čerstvo vytlačenej citrónovej šťavy
  • 1/2 čajovej lyžičky škorice

Príprava:

Príprava tejto pleťovej masky je náramne jednoduchá. Vezmite si misku, vložte do nej všetky suroviny a dobre ich spolu premiešajte, aby vznikla rovnomerná pasta. V prípade, že by bola pasta piliš hustá, pridajte do nej trocha vody. No a tým je maska hotová.

Kontraindikácie:

Ak máte citlivú pokožku, pridajte do masky ešte trocha čistej vody a medu, aby ste znížili koncentráciu citrónovej šťavy. V prípade, že ste na ňu alergickí, môžete citrónovú šťavu z receptu úplne vypustiť. Med rozširuje cievy a vlásočnice. Preto, ak trpíte teleangiektázou, ružienkou alebo iným cievnym ochorením kože, tak ho v tomto recepte radšej nepoužívajte.

Spôsob aplikácie:

  1. Masku si aplikujte na tvár, no vyhnite sa okoliu pier a očí. Tam je totiž pokožka extra citlivá a citrónová šťava by ju mohla podráždiť. Pre istotu preto pri prvej aplikácii masky použite v recepte menšie množstvo citrónovej šťavy.
  2. Nechajte masku pôsobiť pol hodiny (v prípade citlivej pokožky 10 minút).
  3. Po uplynutí času ju z tváre zmyte teplou vodou.
  4. Na záver si tvár natrite hydratačným krémom.

Táto pleťová maska je určená len pre tvár a nemala by sa aplikovať na ostatné časti tela. Tiež ju nepoužívajte na odstraňovanie starých odumretých vrstiev pokožky. Po nanesení masky na pokožku môžete spočiatku pociťovať mierne brnenie v koži. Tým sa však nemusíte trápiť, do 5 minút by to malo ustať. Ak by sa tak nestalo alebo by sa brnenie zosilňovalo, aplikáciu masky prerušte.

Tiez sa Vam moze pacit