Tu máme niekoľko vecí, ktoré doma používate a o ktorých by ste si nemysleli, že sú to veci, čo spôsobujú zdravotné problémy.

Tu máme niekoľko vecí, o ktorých ste si mysleli, že sú úplne bezpečné a ukážu sa, že sú zdravotnými provokátormi. Potom sa uistite, že prijmete správne rozhodnutie a zbavíte sa mnohých rakovinových kauzátorov u vás doma a zabezpečíte pre vás zdravé prostredie A najmä vašu rodinu.

1. Umelecké potreby

Niektoré umelecké potreby ako gumové cementové lepidlá a epoxidové, akrylové rozpúšťadlá a farby a permanentné markery obsahujú chemikálie spojené s poškodením orgánov, rakovinou a alergiami .

Deti sú obzvlášť zraniteľné voči toxínom kvôli ich nezrelým imunitným systémom a vyšším metabolizmom, preto by ste mali venovať zvýšenú pozornosť produktom, ktoré používajú.

2. Antiperspiranty

Väčšina konvenčných antiperspirantov a dezodorantov obsahuje niekoľko zložiek spojených s virulentnými rakovinami. Keďže antiperspiranty a dezodoranty sú navrhnuté tak, aby zostali v našom tele niekoľko hodín, to umožňuje, aby sa potenciálne škodlivé chemikálie dostali hlboko pod kožu. Po malom výskume na internete sme úplne prestali používať antiperspiranty a začali vyrábať našu vlastnú prírodnú domácu.

3. Osviežovače vzduchu

Veľa osviežovačov vzduchu obsahuje vo svojich formách prchavé organické zlúčeniny, toxíny a karcinogény, ako sú ftalátové estery. Rada pre obranu prírodných zdrojov (NRDC) vydala štúdiu o 13 spoločných osviežovačoch vzduchu pre domácnosť, v ktorých sa zistilo, že väčšina sledovaných výrobkov obsahuje chemikálie, ktoré môžu ovplyvniť reprodukčný vývoj a zhoršiť astmu.

4. Sprchové závesy

Plastové sprchové závesy vylúhujú toxické chemikálie nielen do kúpeľa alebo sprchy, ale aj do okolitého prostredia, emitujú škodlivé chemikálie nazývané VOC alebo prchavé organické chemikálie. 

5. Sviečky

Americká komisia pre bezpečnosť spotrebiteľských výrobkov (CPSC) vypracovala štúdiu, ktorá potvrdzuje, že 40 percent sviečok na trhu obsahuje olovené drôty vo vnútri ich knôtov. Voňavé sviečky najčastejšie obsahujú olovené knôty. Výrobcovia používajú vedúce k tomu, aby boli knoty pevnejšie, pretože vonné oleje zjemňujú vosk.

Podľa CPSC: Sviečka s olovnatým knotom uvoľňuje päťnásobok množstva olova považovaného za nebezpečný pre deti a prekračuje normy ochrany životného prostredia agentúry na ochranu životného prostredia (EPA) pre vonkajší vzduch. Vystavenie veľkým množstvám  olova  môže prispieť k poruchám učenia, narušeniu hormónov, problémom s chovaním a mnohým ďalším zdravotným problémom.

Ak chcete, aby váš domov útulný a mäkko osvetlená, bez riskoval svoje zdravie vybrať  z včelieho vosku  sviečky s bavlnenými knôty.

6. Šampóny

Vieme, ako to môže znieť divne, ale konvenčné šampóny majú príliš veľa toxických zložiek. Ich účinky sa stále skúmajú a neexistuje vedecký dôkaz, či spôsobujú rakovinu. Môžete však použiť akúkoľvek z mnohých ručne vyrábaných šampónov, aby ste sa cítili isto.

Tiez sa Vam moze pacit