Ukážeme vám 7 spôsobov využitia citrónov, pokiaľ ide o krásu. Možno ani netušíte, kde všade Vám dokáže pomôcť.

Citrón je známy svojimi adstringentnými a dezinfekčnými vlastnosťami a využíva sa ako súčasť mnohých domácich liekov a mnohých ďalších krása a potravín.

Ukážeme vám 7 spôsobov využitia citrónov, pokiaľ ide o krásu:

Citrón je veľmi užitočný pre tých, ktorí majú mastnú pleť. Pred spaním stlačte jeden citrón a naneste ho celú tvár na kus bavlny. Toto je najlepšie urobiť cez noc z dôvodu, že nie ste vonku a vystavení sa slnku. Vďaka svojim adstringentným vlastnostiam zvýši vzhľad pokožky a odstráni prebytočný olej z pokožky.

Citróny prirodzene tiahnu jedy a čistia pokožku a sú neuveriteľné proti zaneseným pórom a čiernym bodom. Vemte na citrón na koži tváre a nechajte ju asi 10 minút. Snažte sa nevystavovať tvár slnku, pretože by mohla poškodiť vašu pokožku. Lemon odstráni prebytočný olej a vaša pokožka bude hladká.

Existuje niekoľko produktov a faktorov, ktoré spôsobujú, že vaše pery vyzerajú suché. Tesne pred spaním naneste na pery smäd citrónovej šťavy. Týmto spôsobom budú vaše pery hydratované.

To je dobre osvedčená úspešná metóda a ak potrebujete ľahšie vlasy, stačí na nej aplikovať citrónovú šťavu a ísť von a vystaviť ju slnku. Vykonajte to raz za týždeň, aby ste dosiahli najlepšie výsledky.

Citrón je ideálny pre vaše nechty; Bude ich posilňovať a vyhlaziť akékoľvek odtlačky od nich. Zmiešajte citrónovú šťavu s 2 lyžicami olivového oleja a potom ju naneste na nechty.

V prípade, že máte na pokožke nejaké známky, na ňu použite citrónovú šťavu a nechajte ju zostať asi 15 minút. Umyte ju vodou. Tiež by ste mali toto ošetrenie urobiť cez noc na základe toho, že slnko môže mať nepriaznivý účinok.

Citrón vylúči tmavé škvrny z vášho tela a pôsobí ako antiperspirant. Je citrónovým citrusom, ktorý vylučuje mikróby, ktoré prinášajú strašný zápach. Vytvorte zmes z citrónovej šťavy, medu a ovsa a nalepte zmes na podpazušie. Nechajte to zostať 60 minút.

Tiez sa Vam moze pacit