Ukážeme Vám ako si pripraviť kukuričné vlasy. Znižujú cholesterol a aj cukor.

V tomto článku sa dozviete o niektorých z ich zaujímavých vlastností.

Predchádzajú obličkovým kameňom

Kukuričné vlasy sa používajú na predchádzanie obličkových kameňov už od starodávnych čias. Kamene sa vytvárajú v obličkách akumuláciou malých kryštálikov a minerálov. Kukuričné vlasy zlepšujú správny prietok moči a bránia usadzovaniu sa látok v obličkách.

Podporujú zrážanlivosti krvi

Kukuričné vlasy obsahujú vitamín K, ktorý podporuje zrážanlivosť krvi. Vitamín K zabezpečí, že pri krvácaní nestratíte príliš veľa krvi tým, že sa urýchli a posilní jej zrážanie.

Kontrolujú krvný cukor

V mnohých súčasných štúdiách bolo dokázané, že kukuričné vlasy účinne kontrolujú cukor a jeho hladinu v krvi. Dosahujú to tým, že zvyšujú hladinu inzulínu a tiež regenerujú bunky pankreasu, v ktorých sa produkuje inzulín.

Kontrolujú hladinu cholesterolu v krvi

Kukuričné vlasy dokážu tiež znižovať hladinu cholesterolu v krvi. Vysoká hladina cholesterolu môže viesť k rozvoju ochorení srdca a ciev. Užívaním kukuričných vlasov tak viete účinne predchádzať srdcovo-cievnym chorobám.

Majú diuretické účinky

Kukuričné vlasy majú preukázané diuretické vlastnosti, ktoré pomáhajú vyplavovať z tela nadmernú nahromadenú tekutinu. Tým sa predchádza vzniku ochorení srdca, močových ciest a opúchaniu končatín.

Ako konzumovať kukuričné vlasy?

Zrejme aj sami viete, že kukuričné vlasy sa nedajú konzumovať len tak samé. Tu sú 3 možnosti ako si ich pripraviť:

1. Čaj

Prevarte vodu a zalejte ňou kukuričné vlasy. Čaj podávajte teplý alebo studený. Na zlepšenie chute môžete do čaju pridať aj trocha citrónovej šťavy.

2. Výluh

Vložte kukuričné vlasy do sklenenej nádoby, zalejte vodou a umiestnite na priame slnečné svetlo počas 1 dňa. Večer vodu sceďte, pridajte med a vypite.

Odporúča sa používať iba geneticky nemodifikovanú kukuricu, najlepšie v bio kvalite, ktorá nebola postrekovaná.

Tiez sa Vam moze pacit