Určite si obstarajte domov rastlinku aloe vera! Toľko zdravotných účinkov, ktoré má, má máloktorá rastlina! Prečítajte si o nej viac.

Aloe vera je rastlina pôvodom zo severnej Afriky. Prvé zmienky o jej liečivých prínosoch sa nachádzajú na papyrusoch a zvitkoch do starovekého Egypta. Celkovo je známych až 12 rôznych spôsobov jej vyžitia počas tohto historického obdobia. Dnes sa využíva na oveľa väčšie množstvo zdravotných problémov a to tak vnútorne, ako aj na vonkajšiu aplikáciu.

Ako sa pestuje ?

Aloe vera je bez pochýb jednou z najvšestrannejších byliniek na našej planéte. Ľahko sa pestuje v doma či na záhradke. Vyžaduje si len občasné zalievanie a prihnojovanie. Naproti tomu poskytuje celú paletu medicínskeho využitia vždy, keď to je potrebné. Pri jej zbere jednoducho vyškrabte dužinu z vnútra jej listov a tú potom môžete hneď konzumovať alebo pridávať do iných jedál či aplikovať priamo na pokožku. Produkty z Aloe vera dnes už nájdete v takmer každej drogérii alebo v obchode so zdravou výživou.

Problémom však býva, že uvedené produkty okrem aloe vera obsahujú aj mnohé konzervačné látky, ktoré majú predĺžiť dobu spotreby uvedených produktov. Na ľudský organizmus však majú uvedené chemikálie škodlivý vplyv. Navyše, takéto výrobky sú neraz pomerne drahé. Preto, vždy keď je to možné, zvoľte si užívanie čerstvej rastlinky.

Zdravotné prínosy:

Poďme sa teraz pozrieť na prínosy aloe vera pre vaše zdravie, ak ju budete používať povrchovo alebo vnútorne.

1. Gél na holenie.

Jednoducho ju naneste na pokožku tváre (u mužov) alebo nôh či podpazušia (u žien) pred holením. Pokožku zjemní a ranky po holení sa zahoja rýchlejšie a pokožka nebude svrbieť.

2. Hojenie rán.

Ak vás poštípal hmyz alebo máte na pokožke odreniny, škrabance alebo odreniny, jednoducho si na ne naneste dužinu z aloe vera, ktorá výrazne urýchli ich hojenie.

3. Redukcia vrások.

Na vrásky neexistuje nič účinnejšie než je čerstvá aloe vera. Nevyrovná sa jej žiadny krém ani iný komerčný výrobok.

4. Tíšenie bolesti z popálenín.

Ak máte popáleniny od slnka alebo mierne od ohňa (nie silné, tie si vyžadujú lekárske ošetrenie), natrite si na postihnutú pokožku aloe vera. Pôsobí príjemne chladivo na bolesti a urýchli liečbu.

5. Vlasový kondicionér.

Po umytí vlasov si na ne namiesto kondicionéru naneste gél z aloe. Vlasy získajú krásny lesk a budú aj pevnejšie a menej lámavé.

6. Zvyšuje imunitu.

Časté nachladenie, afty alebo herpesy naznačujú oslabenú imunitu. Začnite denne užívať 2 až 3 čajové lyžičky gélu z aloe vera.

7. Regulácia krvného cukru.

Táto bylinka pomáha regulovať krvný cukor, obnovuje pankreas a zvyšuje citlivosť tela na inzulín. Výrazne tak pomáha pri cukrovke.

8. Stimuluje cirkuláciu krvi.

Ak mávate problém so studenými končatinami, určite začnite konzumovať dužinu z aloe vera. Pomôže vám lepšie rozprúdiť krv.

9. Lieči zápchu, bolesti brucha, kolitídu a nadúvanie.

Inými slovami, zoptimalizuje vaše trávenie.

10. Zvyšuje počet červených krviniek.

Tie bojujú proti chorobám a tiež sú prvou líniou v boji proti rakovine.

11. Lieči zápaly močových ciest.

Aloe disponuje silnými protizápalovými a antibakteriálnymi účinkami. Pomôže nielen pri zápale močových ciest, ale s každou infekciou a zápalom v tele.

12. Predchádza páleniu záhy.

Ak vás trápi pálenie záhy a prekyslený žalúdok, aloe vám pomôže tieto ťažkosti zmierniť.

13. Udržuje zdravé ďasná.

Po vyčistení zubov vezmite kúsok dužiny z aloe a chvíľu si ňou preplachujte ústa, potom ju prehltnite. Výborne lieči paradentózu a zapálené ďasná.

14.Lieči artritídu.

Jej protizápalové a detoxikačné účinky robia z aloe priam ideálny prírodný liek na reumu a artritídu.

Tiez sa Vam moze pacit