Úžasné éterické oleje pomáhajú aj pri tak ťažkých ochoreniach, ako sú rôzne druhy rakoviny, na odbúranie stresu a aj nervozity.

Éterické oleje pomáhajú aj pri tak ťažkých ochoreniach, ako sú rôzne druhy rakoviny. Mnoho ľudí ich tiež používa na odbúranie stresu a nervozity. Medzi esenciálnymi olejmi však existuje jeden, ktorý priamo ovplyvňuje rakovinové bunky tým, že zastavuje ich rast a dokonca spúšťa v nich apoptózu. Ide o kadidlový éterický olej, ktorý sa získava z kôry a živice stromu kadidlovníka. Zvyšky tohto oleja boli nájdené dokonca na pozostatkoch a artefaktoch kultúr zo starovekého Egypta a tiež zo stredovekej Európy.

Zdravotné účinky:

Kadidlový olej je:

  • silne protizápalový
  • sťahujúci
  • antiseptický
  • dezinfekčný
  • odhlieňujúci
  • odvodňujúci

Výskum a rakovinové terapie

Aplikácia kadidlového oleja sa považuje za najsilnejšiu prírodnú protirakovinovú terapiu. Posledné výskumy uvádzajú, že je efektívny pri liečbe nasledovných druhov rakovín: mozgu, prsníka, hrubého čreva, pankreasu, prostaty a žalúdka. Podľa Dr. Hsueh-Kung Lina, profesora na Katedre urológie pri Univerzite v Oklahome, má kadidlový olej niekoľko úžasných vlastností:

1. Spúšťa v rakovinových bunkách apoptózu. Ukázali to pokusy na bunkách rakoviny prsníka, ktoré takto zneškodnil, pričom zdravé bunky nechal nedotknuté.

2. Znižuje chybné signály vysielané bunkami.

3. Reguluje bunkové cykly, ktoré spúšťajú rozvoj rakoviny.

4. Spomaľuje rast, rozmnožovanie a rozvoj rakovinových buniek. Vplýva dokonca aj na pokročilé štádia rakoviny.

Ďalší výskum potvrdzujúci protirakovinové účinky kadidlového oleja

Výskumníci z Medicínskeho centra na Baylorovej univerzite v Dallase zistili, že kadidlový olej ničí rakovinové bunky pomocou aktivácie génov podporujúcich hojivé procesy. Veria, že táto schopnosť kadidlového oleja robí z neho výborný prostriedok nielen pre prevenciu, ale aj liečbu onkologických ochorení.

Podľa štúdie z roku 2011, je tento olej bezpečnejší než klasická konvenčná liečba. Konkrétne sa ukázalo, že znižuje opuchy o viac než 75% a to až u 60% pacientov, ktorí sa zúčastnili tejto štúdie. Vyzerá to, ako priam dokonalý liek na rakovinu.

Kde kúpiť kadidlový olej??

Kadidlový éterický olej je možné zohnať v predajniach venovaných aromaterapii alebo v obchodoch so zdravou výživou. Užíva sa vždy len po kvapkách, zvyčajne riedený s iným nosným olejom . Dodržujte dávkovanie uvedené na obale, prípadne sa poraďte s vaším lekárom prístupným alternatívnej medicíne, ako dávkovanie upraviť pre vaše individuálne potreby.

Tiez sa Vam moze pacit