V tomto úžasnom článku Vám prezradíme jeden skvelý recept na domácu zmes podporujúcu rast vlasov a odstránenie lupín.

V našom dnešnom článku vám prezradíme jeden skvelý recept na domácu zmes podporujúco rast vlasov. Okrem toho vám tiež pomôže zbaviť sa lupín. Základom tejto zmesi je obľúbená bylinka, ktorá sa využíva v mnohých svetových kuchyniach na dochucovanie jedál. Okrem jej kulinárskeho využitia má však aj známe medicínske účinky.

Tymian

Tymian sa v Európe používa už od stredoveku. Kedysi sa zvykol vkladať pod vankúše, aby pomohol ľuďom so spánkom a zahnal nočné mory. Bojovníci v antickom Grécku si ho zvykli pridávať do kúpeľa a tiež ho používali na zvýšenie svojho fyzického výkonu. V ayurvede sa zasa tymian využíva kvôli jeho sťahujúcim, antimikrobiálnym, antiseptickým, protizápalovým a protikŕčovitým účinkom.

Domáci spej na podporu rastu vlasov a obmedzenie lupín

Náš domáci sprej kombinuje účinky 3 všestranných prírodných látok. Okrem už spomínaného tymianu, druhou ingredienciou je jablčný ocot a treťou včelí med. Úlohou jablčného octu je zabezpečiť správnu hydratáciu pokožky na hlave a jej zbavenie sa lupín. Úlohou medu je zasa využiť jeho mocné antibakteriálne a protizápalové vlastnosti, čím sa ma zabrániť premnoženiu patogénnych baktérii na pokožke spôsobujúcich lupiny a začervenanie kože.

Ingrediencie:

  • 1/4 pohára (0,5 dcl) čerstvého tymianu
  • 1 polievkovú lyžicu medu
  • 1 dcl jablčného octu
  • 1 až 2 dcl čistej vody

Postup

Postupujte nasledovne:

1. Do sklenej nádoby, napríklad od zaváranín, vložte tymian, zalejte ho jablčným octom a nádobu uzavrite viečkom.

2. Nechajte tymian lúhovať v octe 2 až 3 dni.

3. Po vylúhovaní tekutinu sceďte (oddeľte ju od lístkov tymianu) a prelejte do misky.

4. Teraz pridajte med a dobre zamiešajte, aby sa vo výluhu úplne rozpustil.

5. Ak máte citlivú pokožku, rozrieďte výluh v pomere 1:1 alebo 1:2  s čistou vodou.

6. Výslednú zmes prelejte do fľaštičky s rozprašovačom.

 

Vyrobenú zmes si nastriekajte na pokožku hlavy čím bližšie ku korienkom vlasov. Aplikujte si to na hlavu pravidelne 3 až 4 krát do týždňa Na začiatok odporúčame vyrobenú zmes rozriediť s vodou v pomere 1 diel octového výluhu a 2 diely čistej vody. Ak vám ocot nebude dráždiť pokožku, neskôr môžete použiť vyššiu koncentráciu prípravku. Onedlho by ste mali spozorovať, ako sa vám prestávajú tvoriť lupiny. No a o pár týždňov až mesiacov začnú vaše vlasy postupne hustnúť, hrubnúť a rýchlejšie rásť.

Tiez sa Vam moze pacit