Vďaka tejto byline budete zdravší a navyše aj krajší! Účinná na pleť, zdravie, chudnutie. Čo za zázrak to je?

Zlepšiť si svoje zdravie je jedna vec, ale vec druhá je mať aj peknú pleť. Vďaka tejto byline budete zdravší a navyše aj krajší. Je tu reč o petržlenovej vňati. Dozviete sa tu čo petržlenová vňať obsahuje, ako si z nej pripravíte odvar pre lepší stav obličiek, detoxikačný nápoj, ako sa zbaviť pigmentových škvŕn a ako sa robí maska na prečistenie pleti z petržlenovej vňate.

Petržlenová vňať obsahuje:

Bielkoviny, sacharidy, vlákninu, tuk, železo, zinok, meď, vápnik, draslík, fosfor, horčík, selén, sodík, mangán, omega 3, omega 6 kyseliny, vitamíny A, B, C, E, K, betakarotén, luteín, kyselinu listovú a kyselinu pantoténovú.

Vedeli ste?

 • Silne podporuje imunitný systém, prevencia chrípky a nádchy
 • Detoxikuje organizmus od škodlivých látok
 • Antiseptické a antibiotické účinky
 • Odstraňuje z tela zápaly a teplotu
 • Močopudné účinky, odvodňuje a prečisťuje moč.cesty
 • Podporuje trávenie, stolicu a vylučovanie žlče
 • Odstraňuje plynatosť a bolesti brucha
 • Prevencia vzniku Anémie a Osteoporózy
 • Upravuje hladinu cholesterolu a krvného tlaku
 • Prevencia vzniku kardiovaskulárnych ochorení
 • Posilňuje pokožku tela, vlasov, dodáva im lesk a pevnosť
 • Odstraňuje tmavé a pigmentové škvrny
 • Podporuje a urýchľuje hojenie pokožky

Recepty:

Na zdravie a krásu

Petržlen s petržlenovou vňaťou sa najčastejšie používajú do polievky, ale ako použiť petržlenovú vňať pre zdravie a krásu? Ak máte petržlenovú vňať či už čerstvú, sušenú alebo mrazenú, tak ju viete použiť týmito „šikovnými“ spôsobmi.

Na detoxikáciu

Ak chcete podporiť svoju imunitu, vylučovanie, trávenie a zdravie aj Vašej pokožky, tak pite tento nápoj 7 dní, ráno na lačno a uvidíte čo sa stane. Po 7 dňoch si dajte pauzu 10 – 14 dní a potom tento nápoj opäť pite v rovnakých intervaloch.

Potrebujete: 1 stonka petržlenovej vňate, polovicu citróna, 2,5 deci vody, mixér.

Do mixéra vložte umytú petržlenovú stonku, šťavu z polovice citróna, 2,5 deci vody a rozmixujte.

Prečistí Vaše obličky 

Tento nápoj pite tiež ráno, na lačno, po 2 deci. Odvar z petržlenovej vňate prečistí obličky, močové cesty a zbaví Vás nadbytočnej vody, prípadne obličkových kameňov. Túto kúru opakujte 2 krát, potom pauzu dva týždne a môžete znovu. Aby mala kúra význam a efekt, tak pri nej musíte piť dostatok vody.

Potrebujete: 1 zväzok petržlenovej vňate, 1 liter vody, hrniec.

Umytú petržlenovú vňať nakrájajte na menšie kúsky a vložte spolu s vodou do hrnca. Po zovretí tento odvar varte ešte 12 – 15 minút, potom ho nechajte vychladnúť. Keď tento odvar vychladne, tak ho prelejte cez sito do fľaše a dajte do chladničky. Každé ráno si dajte na lačno 2 deci nápoja.

Na pigmentové škvrny 

Tento odvar Vás zbaví pigmentových škvŕn a mal by eliminovať aj pehy a znamienka. Hotový odvar si nanášajte na vatový tampónik každý deň 1 – 3 krát a jemne si potierajte miesta, ktoré chcete vylepšiť.

Potrebujete: 1 zväzok petržlenovej vňate, 3 deci vody, 3 kvapky čajovníkového oleja.

Umytú petržlenovú vňať pokrájajte na menšie kúsky a zalejte vriacou vodou. Tento odvar nechajte pokojne a 12 hodín lúhovať. Potom odvar sceďte, pridajte kvapky čajovníkového oleja, dobre uzatvorte a držte ho v chladničke.

Vyčistite si pleť – maska

Potrebujete: 1 zväzok petržlenovej vňate, 2 PL jablčného octu, 3 PL kyslej smotany, 1 ČL medu, mixér.

Umytú petržlenovú vňať vložte do mixéra, pridajte kyslú smotanu, med, jablčný ocot a dôkladné to rozmixujte na hladkú hmotu. Túto masku si potom naneste na vyčistenú a suchú pleť a nechajte ju pôsobiť pokojne aj 30 minút. Potom masku opláchnite vlažnou vodou a nechajte pleť vysušiť prirodzene, nedrhnite si ju uterákom.

Tiez sa Vam moze pacit