Vedci odporúčajú všetkým ženám okamžite prestať nosiť podprsenku. A takto to zdôvodnili

Medzinárodný deň bez podprsenky je až 13. októbra, vedci však už dnes varujú všetky ženy pred nevýhodami jej nosenia, pretože zvyšuje riziko rakoviny prsníka.

Hlavnou funkciou podprsenky je udržiavať ženský hrudník krásny, súmerný, plný a správne položený. Štúdie však preukázali, že nosenie podprsenky má viac nevýhod ako výhod.

Jean Dennis Rouillion, profesor a športový vedecký pracovník na Univerzite Franche-Comte, vykonal výskum, ktorý trval 15 rokov, a do ktorého zapojil 330 žien.

Tohto výskumu sa zúčastnili ženy od 18 do 35 rokov, a všetky z nich nosili podprsenku už od puberty. Výsledky boli šokujúce!

Nosenie podprsenky vraj nijako nepomáha proti „spľasnutým“ prsiam, úľave od bolesti (v prípade, že majú väčšie rozmery) alebo pri podpore hrudníka. Efekt bol vraj opačný. Ba čo viac, bradavky žien, ktoré počas výskumu prestali nosiť podprsenku sa nadvihli až o 7 mm.

Profesor Jean konštatoval, že nenosenie podprsenky sa prejavilo aj v krvnom obehu, pretože u žien, ktoré ju prestali nosiť, sa zvýšilo množstvo kolagénu, tzn. že sa zlepšila ich elasticita a pevnosť.

Hoci množstvo žien nosí podprsenku len preto, aby nerozptyľovali ostatných, jej nenosenie paradoxne zlepší ich vzhľad a zdravie.ň

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tiez sa Vam moze pacit