Vedeli ste, čo všetko dokážu vetry odhaliť o vašom zdravotnom stave?

Tiež sa čudujete, ako preboha môže zápach alebo frekvencia vašich vetrov vypovedať niečo o vašom zdravotnom stave?

Nie ste jediní.

 

#4. Zapáchajúce vetry

Najčastejšie vypúšťate sírovodík, teda plyn, ktorý sa vo vašom tele vytvorí, keď spracovávate potraviny, ktoré obsahujú síru. Takže, ak ste nedávno zjedli karfiol, fazuľu, mäso, brokolicu alebo mliečne výrobky, tak nemusíte byť prekvapení, keď vaše vetry budú mierne zapáchať.

#3. Extrémne zapáchajúce vetry

Ak budete mať vetry, ktoré sú podľa vás naozaj až extrémne zapáchajúce, tak za to najčastejšie môže nejaký chronický problém. Najčastejšie celiakia, syndróm dráždivého čreva alebo infekcie v žalúdku a črevách.

#2. Vetry bez zápachu

Ak si myslíte, že takéto vetry sú normálne a zdravé, tak máte pravdu! Nie všetky vetry zapáchajú a to platí najmä vtedy, keď prehltnete náhodný vzduch alebo oxid uhličitý, ktorý často nájdete v perlivých nápojoch, ktoré ste vypili predchádzajúci deň.

#1. Časté vetry

Zdravý človek si denne priemerne prdne asi tak 20x. Pokiaľ je ale u vás toto číslo väčšie, tak to určite nie je nič, z čoho by ste si mali zo zdravotného hľadiska robiť ťažkú ​​hlavu. Najčastejšie majú časté vetry ľudia, ktorí často konzumujú ovocie a zeleninu, ktoré je sírnaté. Príjmete tak vyšší podiel sacharidov a cukrov. Vetry sa tiež vyskytujú častejšie po skonzumovaní predovšetkým cibule a cesnaku.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tiez sa Vam moze pacit