Vedeli ste, že aj banány dokážu vyliečiť niektoré problémy, ktoré možno máte aj Vy? Prečítajte si o tomto dobrom ovocí viac!

Vzhľadom na vysoký obsah cukrov a vlákien banány zaobchádzajú s niektorými podmienkami účinnejšími ako lieky a okamžite vám dodajú energiu  Neváhajte kvôli výživovej hodnote, pretože ovocie je super jedlo.

Tu je pár problémov, na ktoré banány pomôžu

  1. Zápcha

Banány obsahujú pektín, diétne vlákno, ktoré zlepšuje trávenie a detoxikuje telo. Okrem toho ovplyvňujú ako probiotiká a stimulujú trávenie, znižujú plynatosť a zápchu.

  1. Stres

Stres zvyšuje metabolizmus a znižuje hladinu draslíka. Na druhej strane banány poskytujú vysoký obsah draslíka a tým regulujú srdcovú frekvenciu. Okrem toho banány regulujú optimálny obsah vody v tele.

  1. Vysoký krvný tlak

Nadmerný príjem soli a nedostatok draslíka negatívne ovplyvňuje krvný tlak. Prítomnosť draslíka v krvi je veľmi dôležitá a banány sú jej veľkým zdrojom. Odporúča sa jesť jeden banán každé ráno, aby sa udržal krvný tlak normálny.

  1. PMS

Banány sú tiež obohatené vitamínom B6, ktorý pozitívne ovplyvňuje hladinu glukózy a je tiež dokázané, že vitamín B zmierňuje príznaky PMS znížením bolesti brucha a brucha, reguluje náladu a obsah vody v tele

  1. Depresie

Tryptofán, obsiahnutý v banánoch ako proteíny, stimuluje serotonín, hormón šťastia. Jeden banán stačí na stimuláciu tohto hormónu a okamžite sa budete cítiť lepšie.

Tiez sa Vam moze pacit