VIDEO: Ajurvédska masáž chodidiel – skutočný prínos pre vaše zdravie

Liečba a terapia podľa Ajurvédy sú niečo, čo by ste mali zaradiť do svojho životného štýlu. Tak ako vaše každodenné rutiny, medzi ktoré patrí čistenie zubov, sprcha, cvičenie alebo jedlo, by ste podľa Ajurvédy mali vykonávať určité aktivity taktiež každý deň.

Toto sa označuje ako „Din Charya“ čiže každodenná rutina. Avšak niektoré činnosti a techniky „Din Charya“ boli počas desiatok rokov zabudnuté. Tak ako napríklad technika „Pada Abhyangam“, špeciálne masáž chodidiel.

Ajurvédska masáž chodidiel

Aj keď existuje veľa rôznych masážnych techník, skúste sa zamerať na tento jednoduchý postup a zahrňte ho do svojho každodenného života.
Môžete použiť domáce ghí (prečistené maslo), olivový olej, sezamový olej, horčicový olej, kokosový olej alebo akýkoľvek iný relaxačný olej podľa vlastného výberu. Kravské ghí je však považované za najlepšiu alternatívu. Ale ako píšeme, čímkoľvek iným nič nepokazíte.

Inštrukcie:

Votrite niekoľko kvapiek oleja alebo masla, ktoré ste si vybrali, do vašich chodidiel. Podľa historických záznamov je najlepším riešením masírovanie chodidel spodnou stranou malej kovovej misky.

Masírujte chodidlo jemne v oboch smeroch od päty k prstom a späť po dobu 2-10 minút. Masáž urobte na oboch chodidlách. Po skončení nohy opláchnite teplou vodou.

Nohy môžete masírovať kedykoľvek budete chcieť, ale najlepší čas pre získanie optimálnych výsledkov je pred spaním.

Zdravotné prínosy Ajurvédskej masáže nôh

zmierňuje úzkosť
relaxácia
zlepšuje spánok
zmierňuje stres a napätie
zlepšuje krvný obeh
omladzuje telo
stimuluje trávenie
uľavuje od bolesti
zlepšuje videnie
obnovuje mladosť a vitalitu
zvyšuje silu
vyživuje folikuly

Záver

Vyššie uvádzame len niektoré z výhod a prínosov, ktoré môžu pomôcť zmierniť mnoho zdravotných ťažkostí. V závislosti na Vašom zdravotnom stave, môžete použiť rôzne oleje a masážne techniky.

Pokiaľ si nevystačíte s našou dnešnou technikou a chceli by ste sa posunúť ďalej, povedzte si o radu špecialistovi na Ayurvedu alebo sa na masáž k nemu objednajte.

Na nasledujúcom videu môžete vidiet ukážku masáže. Netrápte sa, že je v angličtine. Stačí sa pozerať.

Zdroj: healthyfoodhouse.com

Tiez sa Vam moze pacit