Vieme, ako odkysliť telo a zbaviť sa prekysličenia tela okamžite! Prečítajte si naše úžasné, užitočné rady.

Prekyslenie v jednotlivých častiach tela

Prekyslenie organizmu sa zvyčajne spája so život ohrozujúcimi ochoreniami ako sú rakovina. Na ich predídenie musíte s telom urobiť presný opak, to znamená jeho uvedenie do zásaditého stavu, čiže zalkalizovanie. Problémom je, že mnohí ľudia nevedia, či ich telo je prekyslené alebo nie. Našťastie, existujú jednoduché spôsoby, ako to zistiť. Po takomto zistení potom môžete pristúpiť k zavádzaniu opatrení do vášho života, aby ste prekyslenie zvrátili a predišli jeho opätovnému vzniku. Najdôležitejšie pri odhalení prekyslenia je zistiť úroveň pH v tele. Ideálna hodnota je rozpätie od 7.0 po 7.4. Krv si napríklad udržiava veľmi úzke rozpätie medzi 7,35 až 7,45. To však neplatí o ostatných častiach nášho organizmu. Niektoré časti, ako sú ústa či pažerák, mávajú vyššiu kyslosť (nižšie pH), to je však normálne. V tomto prípade sa pH pohybuje okolo 6,8. Kyslosť v žalúdku je zas extrémne vysoká a to 1,5 až 3,5. Na to, aby boli zdravé vaše črevá, obsahovali prospešnú mikroflóru a správne absorbovali živiny zo stravy do krvi, ich pH musí byť niekde medzi hodnotami 5,5 až 7.

Čo zistil Dr. Otto Warburg?

Dr. Otto Warburg zistil, že rakovinu spúšťajú v tele kyselinotvorné patogénne organizmy (kvasinky, plesne a podobne), preto by sa tejto oblasti mala venovať zvýšená pozornosť. Keď sú pH úrovne v ľudskom tele v nerovnováhe, začnú sa objavovať mnohé zdravotné problémy, vrátane ochorení tráviaceho systému, únavy, vyčerpania a iných.

  • zmätenie
  • nervové problémy
  • únava a vyčerpanie
  • výpadky svalového tonusu a triaška na zápästiach
  • bolesti hlavy
  • ospalosť
  • kŕče a triašky

Presnejším spôsobom na zistenie prekyslenia je meranie pH. Na jeho vykonanie budete potrebovať jednoduché lakmusové papieriky, ktoré kúpite v každej lekárni.

Ako merať pH ?

Je to naozaj jednoduché. Bude potrebné odobrať vzorky moču a slín a odmerať ich pH hodnoty niekoľkokrát v priebehu dňa. U slín by zdravé pH malo byť v rozmedzí od 7 do 7,4 v priebehu dňa. Občasné menšie výkyvy sú normálne. Na druhej strane, pH zdravého moču by sa malo pohybovať od 6 do 6,5. V prípade, že sa hodnoty pH uvedených dvoch telesných tekutín budú u vás vyskytovať mimo daných rozmedzí, potom viete, že máte zrejme problém s prekyslením.

Ako odkysliť telo?

Odkyslenie tela je cielený, vytrvalý a niekedy aj pomerne náročný proces, ktorý budete musieť podstúpiť. Na jeho konci však bude dramatické zlepšenie vášho zdravotného stavu. Zvyčajne na to postačia bežné potraviny a veci z vašej kuchyne. V ťažších prípadoch sa vyžaduje aj užívanie silnejších látok ako sú napríklad chlórid cezný. Nateraz sa však sústreďme na tie bežné veci, ktoré by mali u väčšiny ľudí úplne postačovať.

Snažte sa dodržiavať nasledovné body:

1. V prvom rade musíte zvýšiť príjem čerstvého ovocia, zeleniny, orechov, semienok a ďalších zásadotvorných potravín, najlepšie v bio kvalite.

2. Ďalšou výbornou vecou na odkyslenie, čiže zvýšenie zásaditosti vášho tela, je pravidelne ráno piť vlažnú vodu zriedenú s čerstvou šťavou z polovice citróna. Citrón je síce kyslý, no v tele zanecháva zásaditú stopu, nenechajte sa preto pomýliť jeho chuťou.

3. Za každých okolností sa vyhýbajte tak fyzickému, ako aj psychickému stresu.

4. Doprajte si dostatok odpočinku v priebehu dňa aj v noci. Každé vyvedenie organizmu z rovnováhy totiž môže prispievať k jeho prekysľovaniu.

Tiez sa Vam moze pacit