Vieme, ako vyliečiť nepríjemné a neraz ťažko liečiteľné zápaly močových ciest prírodne! Zabudnite na antibiotiká.

Riziko pri zápaloch močových ciest je to, že existuje nebezpečenstvo vzniku vážnejších komplikácií. Štandardne sa na ich liečbu používajú antibiotiká. Ak ale nezaberú a infekcia pretrvá, môže ochorenie prejsť do chronického štádia, kedy hrozí až poškodenie obličiek.

Riziká antibiotík

Používanie antibiotík je dvojsečnou zbraňou, pretože zabíjajú tak zlé, ako aj dobré baktérie. Ak sa tieto infekcie vyskytnú v čase tehotenstva, hrozia veľké komplikácie, vrátane potratu alebo predčasného pôrodu. Situácia sa stáva ešte komplikovanejšou v prípadoch, keď si baktérie vyvinú rezistenciu na antibiotiká. Vtedy je potrebné zaktivizovať svoj imunitný systém. Veľmi vhodným riešením je užívanie prírodných prostriedkov, pretože sú nielen bezpečné, ale majú aj veľmi dobré liečebné výsledky. V súčasnosti ich preto používa stále viac a viac ľudí. Jedným z takýchto výborných prírodných liekov sú aj grapefruitové semienka.

Zápaly močových ciest a grapefruitové semená

V roku 2005 výskumníci chceli zistiť, aké majú účinky grapefruitové semienka na tento druh infekcií. Po uskutočnení viacerých testov došli k záveru, že sú na zápaly močových ciest extrémne efektívne a dobre účinkujú dokonca aj v prípadoch, keď liečba antibiotikami nevedie k uspokojivým výsledkom. Zistili tiež, že extrakt z grapefruitových semienok bráni rozmnožovaniu baktérii. Ak sa užíva v správnych odporúčaných dávkach, dokáže tak úspešne s baktériami zabojovať. Extrakt z grapefruitových semienok, dokonca aj vo veľmi malých dávkach, prechádza cez bakteriálne cytoplazmatické membrány a veľmi rýchlo rozpúšťa ich vnútorné štruktúry, zvyčajne už do 15 minút.

Dokonca aj v porovnaní s antibiotikami tak ponúkajú veľmi rýchly nástup liečebného účinku.Okrem už spomínaných antibakteriálnych vlastnosti majú grapefruitové semienka ešte jednu vlastnosť – sú aj antimykotické, čiže ničia šírenie húb a plesní.

Zvoliť si antibiotiká či grapefruitové semená?

Antibiotiká nesú so sebou riziká a ich účinnosť je sporná. Ak by však aj boli účinné, grapefruitové semienka sú podľa nášho názoru lepšia voľba. Sú nielen prírodné, bez neželaných vedľajších účinkov, ale aj lacnejšie ako antibiotiká.

Ako užívať grapefruitové semienka?

Jednou z možností je konzumovať niekoľko jadier grapefruitových semienok priamo po dobu približne 2 týždňov.

Samozrejme, môžete popri tom jesť aj samotný grapefruit, keďže obsahuje veľa prospešných látok pre imunitu, ako sú vitamíny či minerály.

Ďalšou možnosťou sú doplnky. V tomto prípade užívajte 100 až 200 mg grapefruitového extraktu 1 až 3 krát denne. Doplnky sa však môžu líšiť koncentráciou, preto pre dávkovanie nasledujte vždy návod na obale.

Napokon, užívať môžete aj olej z grapefruitových semienok. Ten sa tiež môže líšiť svojou koncentráciou, preto ho užívajte podľa inštrukcií uvedených na obale konkrétneho výrobku.

Tiez sa Vam moze pacit