Viete čo sa stane s vašim telom, keď si budete 25 sekúnd fúkať palec? Tieto zdravotné triky poznali už naše babičky

S čistým svedomím môžeme povedať, že tela sú zvláštne, nie? Ako náhle nás niečo začne bolieť, in problém, ktorý nás trápil je záhadne vyriešený. Teraz, keď je obdobie, kedy máme bežne upchatý nos, bolesť krku alebo iné bežné záležitosti vám poskytneme tieto užitočné rady.

Aplikovaním tlaku na niektoré konkrétne miesta svoju myseľ dokážete rozptýliť natoľko, že vďaka tomu prekonáte tie najviac frustrujúce choroby, starosti a bolesti.

Upokojiť škriabanie a bolesť hrdla

Horúci čaj a zmes vody a soli dokážu poskytnúť dočasnú úľavu, ale keď máme šteklenie v krku, nie je nič, čo by nám umožnilo poškriabať sa. Scott Schaffer, prezident centra Ucho, nos, hrdlo špecializované centrum sa prezradil pre magazín Men´s Helth tajomstvo, ktoré by poskytlo trvalú úľavu. Doktor Scgaffer tvrdí, že všetko čo je potrebne urobiť je poškriabať svoje ucho! Vysvetlil, že keď sú nervy v uchu stimulované, vyvolávajú reflex, vďaka ktorému sa v hrdle vytvárajú svalové kŕče. Tento krč zmierňuje šteklenie. Každý vo vašej domácnosti vám v tejto chrípkovej situácii poďakuje.

„Upokojte“ si nervy

Ak vás stresuje svet okolo vás, a vy už neviete ako relaxovať, opláchnite si tvár studenou vodou. Kombinácia zadržaného dychu a pocitu studenej vody na vašej pokožke oklame a zamestná mozog reflexom potápania sa. Tento reflex núti vaše telo účinnejšie využívať kyslík čo zároveň spôsobuje následne upokojenie. Taktiež aj obyčajné pitie studenej vody vám môže zabezpečiť obdobný reflex. Teda pre ženy je to priaznivejšie, nakoľko si nemusia zničiť svoj make up.

Buďte statoční počas darovania krvi

V prípad predstavy ihly prepichujúc vašu kožu vám nabieha husia koža, skúste sa sami rozptýliť. Počas toho, ako vám sestrička ide pichnúť ihlu skúste si jemne odkašľať. To vám odláka myseľ od akejkoľvek bolesti. Ale pre istotu sestričku vopred varujte o tom, čo mate v pláne, aby to nespôsobilo nejaké komplikácie.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt blood donor

Uvoľnite aj ten najupchatejší nos

Keď váš tlak je nízky, zatlačte niekoľkokrát jazykom na podnebie a oboma palcami zatlačte proti svojmu obočiu. Táto sila spôsobená proti kosti spolu s hojdaním sa dopredu a dozadu vám uvoľní akýkoľvek hlien. Asi po 20 sekundách by ste sa už mali byť schopí sa zhlboka nadýchnuť.

Znížte možnosť vzniku jaziev po popáleninách

Namiesto toho aby ste sa hnali za balíkom s ľadom ktorý chcete položiť na popáleninu, skúste jemne tlačiť vankúšiky prstov na postihnuté miesto. To by malo priviesť kožu na pôvodnú telesnú teplotu a zároveň znížiť riziko vzniku pľuzgierov. Vaša pokožka sa bude liečiť prirodzené a bude vez poznateľného zjazvenia po popáleniu.

Zbavte sa bolesti zubov v okamihu

Ak máte citlivé zuby, tento trik vám zmení život. Keď začnete pociťovať vznik bolesti umiestníte si ľad na chrbát vašej ruky. Potierajte si ho na zadnej strane ruky v oblasti medzi palcom a ukazovákom. Táto oblasť je plná nervov ktoré vypúšťaj signály bolesti z ruky a tváre do mozgu a nízka teplota tieto informácie pred mozgom zablokuje.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt pain teethMD-Health.com

Zbavte sa nervozity nadobro

Znie vám to povedome? Ste oblečení a pripravení na veľké rande ale motýle v bruchu vás nútia stále na to myslieť! Teraz dokážete oklamať svoje nervy tým, že budete fúkať do svojho palca. Znie to zvláštne ale tým, že to budete robiť, budete regulovať svoje dýchanie a zároveň budete mať svoje nervy pod kontrolou, čo upokojí aj intenzitu úderov srdca. A motýle sú preč.

Zbavte sa migrény a to hneď!

Nepotrebujete drahé a návykové lieky proti bolesti na liečbu a tíšenie migrény. Skúste starovekú techniku s použitím tlakových bodov na úľavu aj tej najhoršej bolesti hlavy. Pomocou palca a ukazováka vyvíjajte tlak na mieste medzi ukazovákom a palcom na druhej ruke. Stlačte a podržte po dobu 2 minút na každej strane a súčasne krúživým pohybom mierne masírujte tieto miesta tzv. zablokovanú energiu. To umožní prietok krvi z hlavy do krku a uvoľní túto energiu.
zdroj: www.lifeaspire.com

Tiez sa Vam moze pacit