Viete čo znamená biely fľak na vašom nechte ?

Snažte sa vyhýbať poškodeniu tejto časti nechta, lebo inak riskujete, že si trvalo zdeformujete aj vzhľad celého nechtu.

Ak však dôjde k poškodeniu nechtu mimo oblasť polmesiačika, následkom čoho hoci aj odpadne, no polmesiačik ostane nepoškodený, nič sa nedeje – necht znova bez problémov dorastie. Polmesiačik je najviditeľnejší na palcoch. Ak ho nevidíte, neľakajte, nie u každého je ho vidno. V niektorých prípadoch zhrubnutá vrstva pokožky v okolí nechtov na rukách aj nohách môže  lunulu zakryť.

 

Čo o našom zdraví vypovedá polmesiačik pod nechtom?

V alternatívnej medicíne sa verí, že lunula dokáže veľa vypovedať o stave nášho celkového zdravia. Napríklad, Tradičná čínska medicína tvrdí, že neprítomnosť alebo neviditeľnosť polmesiačika vypovedá o anémiipodvýžive. Ako sme však uviedli v úvode článku, môže to znamenať aj to, že je jednoducho schovaný pod okolitou kožou. Ak je jeho farba bledá alebo namodralá, ide o pravdepodobný príznak cukrovky. V prípade, že je jeho sfarbenie do červena, potom daný človek zrejme trpí nejakým srdcovocievnym ochorením. No a napokon, ak je polmesiačik príliš malý, tak to môže predstavovať aj príznak pomalého metabolizmu alebo veľkej toxickej záťaži tela. Platí to hlavne vtedy, ak sa jeho malá veľkosť vyskytuje súčasne s pocitmi častej únavy a vyčerpanosti.

Tiez sa Vam moze pacit