Viete prečo, by ste nemali nikdy zadržiavať kýchanie? Následky môžu byť fatálne

Kýchanie môže dosahovať rýchlosť až 160 km / h a tento proces by ste nemali spomaľovať, pretože organizmus očisťuje telo od všetkých nečistôt a jeho zastavovanie môže byť pre Vás nebezpečné.

Keď kýchame, vzduch prúdi cez nozdry rýchlosťou až 160 km/ h. Akékoľvek zastavovanie tohto procesu presunie vzniknutý tlak do inej časti tela, ktorá sa ľahko môže poškodiť. Všetok tlak sa môže presunúť do uší a hrozí až prasknutie bubienka. Nemožná nie je ani strata sluchu a závrate. Nebezpečenstvo hrozí aj krvným kapiláram v očiach.  Kvôli tlaku môžu prasknúť. Častý je výskyt zranení krku, či otvorených rán u ľudí, ktorí boli operovaní. V najhoršom prípade môže dôjsť k prasknutiu žíl v mozgu a následne k mŕtvici s fatálnymi dôsledkami.

Preto ak si chcete na verejnosti kýchnuť, nehanbite sa, pretože cena ktorú môžete za to zaplatiť je oveľa vyššia. Namiesto zadržiavania vyberte vreckovku, priložte si ju k nosu a kýchnite. Ak Vám vreckovka po ruke chýba, prikryte si nos a ústa dlaňou.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tiez sa Vam moze pacit