Vlasy chránia našu hlavu proti poveternostným vplyvom. Prečo ich máme najviac na hlave a prečo stále rastú aj keď ich striháme ?

Ľudia mozog využívajú len na pár percent

No ak  pracujú na sebe , čiže cvičia dychové cviky, správne sa stravujú a vzdelávajú sa,  tak si otvárajú zamknuté dvere k mozgu, čo sa následne môže prejaviť rôznymi takzvanými  nadprirodzenými schopnosťami ako je rozvoj telepatie, jasnozrivosti, dokonalej pamäte a iných schopností.

Tieto schopnosti môže mať každý človek na svete len musí niečo pre to urobiť, aby na druhú stranu niečo získal. To sú jednoduché vesmírne zákony, ktoré bežne fungujú v našom živote, či už je to v práci, v športe, v zdraví a duchovnom živote!

Vlasy nám teda zabezpečujú ochranu hlavy, čiže mozgu. Ten dobre pracuje, vtedy ak nám na hlavu nepôsobí  intenzívne teplo (slnko) alebo na druhú stranu chlad. Druhá úloha vlasov je estetická. Vlasy, ich kvalita, tvrdosť, či jemnosť, svetlá či tmavá farba, vlhké či suché jasne odráža fyzickú, psychickú konštitúciu a  kondíciu človeka.

Nadmerné vypadávanie vlasov

alebo štiepenie končekov je spôsobené nadmernou konzumáciou potravín uvoľňujúcich ako sú cukor, sladkosti, oleje a tuky, mliečne výrobky s cukrom alebo ovocím, a nadmerné množstvo surovej zeleniny a ovocia (hlavne tropického).

Šedivé alebo biele vlasy

sa normálne objavujú s pribúdajúcimi rokmi, čo je informácia, že náš organizmus sa sťahuje. Príčinou je častá a nadmerná konzumácia živočíšnej stravy, ktorá je väčšinou dlhodobo tepelne spracovávaná a priveľmi solená. Sem patrí aj častá konzumácia pečených potravín, a to najmä chleba.

Vlhké a suché vlasy

– sú prejavom nášho pitného režimu. Medzi ne patria všetky tekutiny, ktoré prijímame počas dňa, či už sú to minerálky, ovocné šťavy alebo tekutiny prijímané v jedle. Nadmerný príjem sa prejaví  vlhkými vlasmi – obličky a močový mechúr výrazne trpia. Na druhej strane nestatočný pitný režim sa prejaví suchými vlasmi, a v tomto prípade sú výrazne zaťažené orgány ako pečeň, žlčník, slezina a slinivka.

Mastné vlasy

– spôsobuje nadmerná konzumácia tukov a olejov živočíšneho, ale aj rastlinného pôvodu. Ďalej mastné vlasy nás informujú, že v črevách, pľúcach a pohlavných orgánoch sa usadzuje hlien. Príčina je vysoké percento mastných kyselín v krvi, čo spôsobuje u niektorých ľudí únavu a lenivosť.

Lupiny

sú dôsledkom nadmernej konzumácii bielkovín a tukov. Tvorba lupín nastáva aj pri častom prejedaní, ale hlavne pri nadmernej konzumácii živočíšnych potravín a tučných jedál, čo je zase prejav oslabeného vylučovacieho systému a to hlavne obličiek.

!!Správna strava nám zabezpečí aj kvalitné a pevné vlasy!!

Tiez sa Vam moze pacit