Vyliečiť zápal pľúc? Vypite oreganový olej a sledujte, čo úžasné sa stane s vašimi pľúcami!

V súčasnosti zápal pľúc postihne každý rok na svete až 3 milióny ľudí, z ktorých vyše pol milióna musí byť hospitalizovaných v nemocnici. Aj keď za pomoci modernej medicíny sa väčšina z nich uzdraví, stále približne 5% z nich zomiera. Celkovo sa zápal pľúc radí vo svete na 6. priečku príčin úmrtia.

Najčastejšia príčina zápalu pľúc a jeho prejavy

Najčastejšou príčinou zápalu pľúc je baktéria Streptococcus pneumoniae. V prípade rozšírenia tejto baktérie v pľúcach dochádza k náhlemu nástupu ochorenia sprevádzaného triaškami, zimnicami, horúčkou a tvorbou hrdzavo sfarbených hlienov. Infekcia sa v 20 až 30% prípadov rozšíri do krvi. Ide o najvážnejšie prípady, z ktorých aj dnes tretina končí smrťou.

Tradičná liečba zápalu pľúc

Pri liečbe zápalu pľúc sa zvyknú používať antibiotiká ako penicilín, amoxicilín, augmentín a makrolidné antibiotiká erytromycín, azitromycín či claritromycín. V minulosti bol preferovaný prevažne penicilín, avšak s jeho širokým a častým používaním si baktérie naň vyvinuli rezistenciu. Penicilín sa stále môže na zápal pľúc použiť, avšak až potom, čo laboratórne testy potvrdia, že baktérie naň stále reagujú.

Čo sa stane, ak liečbu podporíte oreganovým olejom?

Oreganový olej sa na Ďalekom a Strednom východe používa už po celé stáročia na liečbu infekcií dýchacích ciest, chronických zápalov, dizetérie, žltačky a infekcií močového traktu. Laboratórne testy ukázali, že ak sa oreganový olej aplikuje priamo na patogénny v potravinách, vykazuje silné antibakteriálne účinky. Medicínske oregano má vysoký obsah minerálov, ktoré podporujú jeho terapeutické účinky. Ide hlavne o minerály vápnik, horčík, zinok, draslík, meď, bór a mangán. Tento olej sa považuje pre ľudí za bezpečný a môže sa používať súčasne s antibiotikami ako podporná liečba na urýchlenie liečby a boj s bakteriálnymi infekciami. Okrem toho sa považuje aj za výborný skorý obranný prostriedok pri nástupe nádchy alebo bolesti hrdla.

Ako užívať oreganový olej?

Ako už z titulky vyplýva, užívanie oreganového oleja je vskutku jednoduché. Pridajte 3 kvapky oleja do vody alebo džúsu a vypite to. Výsledok sa dostaví už za pár hodín. Procedúru robte raz denne počas 5 nasledujúcich dní.

Tiez sa Vam moze pacit