Vyliečte zápal a odstráňte kŕčové žily len vďaka nášmu vynikajúcemu cesnakovému receptu! Príprava je jednoduchá.

Čo sú to kŕčové žily?

Kŕčové žily sú v podstate zväčšené krvné cievy. Zvyčajne sa vyskytujú na nohách a často sú spájané s chronickými zápalmi a zlou cirkuláciou krvi. V žilách sa nachádzajú chlopne, ktoré regulujú smer prietoku krvi. Ak dôjde k ich poškodeniu alebo zápalu, prestanú plniť svoju úlohu. Krv potom z nôh správne neodteká, ale hromadí sa v nich. No a práve v týchto miestach sa potom cievy zväčšujú a preliačujú. Okrem ich nepekného vzhľadu sú kŕčové žily často sprevádzané aj nepríjemnými bolesťami.

Ako vyliečiť kŕčové žily

Na to, aby ste dokázali vyliečiť kŕčové žily, musíte sa najprv zbaviť zápalov. No a jedným z najlepších prírodných protizápalových látok je cesnak. Cesnak predstavuje výborný prostriedok aj na liečbu kŕčových žíl. Nemôžete ho však aplikovať priamo, lebo je veľmi koncentrovaný a po styku s pokožkou by ju mohol podráždiť. Je preto potrebné ho zmiešať s inými surovinami. Hodné sú také, ktoré ho jednak zriedia a na druhej strane budú obsahovať aj ďalšie prospešné vitamíny a minerály, ktoré napomôžu hojivým a regeneračným procesom. Postupne sa tak dostávame k receptu na náš hojivý balzam.

Ingrediencie:

  • 5 strúčikov cesnaku
  • 2 polievkové lyžice olivového oleja
  • čerstvo vytlačená šťava z 2 až 3 pomarančov

Postup výroby

  1. Popučte na jemno strúčiky cesnaku
  2. Popučený cesnak potom zmiešajte s olivovým olejom a pomarančovou šťavou
  3. Zmes umiestnite do sklenenej uzatvárateľnej nádoby a nechajte ju odstať v chladničke 12 hodín.

Aplikácia

Hodinu pred aplikáciou vyberte zmes z chladničky. Po hodine ju dobre premiešajte, aby sa jej jednotlivé zložky rovnomerne rozložili v celom objeme. Naberte na končeky prstov pár kvapiek balzamu a krúživými pohybmi ho votrite na postihnuté miesta. Tie potom prekryte plastovou fóliou a ešte si na to dajte teplé oblečenie. Balzam nechajte pôsobiť aspoň 30 minút. Kúru zopakujte každý deň až do zlepšenia zdravotného stavu. Vyrobený balzam vám v chladničke vydrží približne 48 hodín. Potom si vyrobte nový.

Tiez sa Vam moze pacit