Zabránte šedému zákalu, zlému videniu a to vďaka nášmu receptu na posilnenie zraku! Určite neoľutujete a výsledky uvidíte čoskoro.

Šedý zákal predstavuje postupné zahmlievanie očných šošoviek, čo vedie k zhoršovaniu zraku a videnia, v niektorých prípadoch dokonca k slepote. Vyvíja sa pomaly, nenápadne a môže postihnúť jedno alebo aj obidve oči. Medzi najčastejšie príznaky šedého zákalu patrí slabé rozoznávanie farieb, zahmlené videnie, kruhy okolo zdrojov svetla, problémy so silným jasom a zlé videnie za šera alebo počas noci.Ak sa mu nevenuje dostatočná pozornosť, môže spôsobiť  napríklad automobilové nehody či dokonca problémy s rozoznávaním tvári.

Príčiny vzniku

Medzi najčastejšie príčiny vzniku šedého zákalu patrí vyšší vek. To však neznamená, že sa nevyskytuje aj u mladých ľudí. Vo svete dnes katarakta predstavuje hlavnú príčinu slepoty. Zlé videnie, ktoré spôsobuje, je u postihnutých ľudí tiež častou príčinou depresií.

Medzi ďalšie významné príčiny šedého zákalu patria:

  • cukrovka
  • zápaly očí
  • fajčenie
  • rodinná história
  • časté vystavenie radiácii alebo znečisteniu z prostredia

Konvenčná verzus prírodná liečba šedého zákalu

Katarakty sa zvyčajne liečia operáciou. Mnoho ľudí ani len netuší, že na ne existuje množstvo prírodných liekov. Táto nevedomosť je sčasti spôsobená aj tým, že oční lekári majú radšej záujem na vykonávaní lukratívnych očných operácii, než by svojim pacientom odporučili jednoduché prírodné recepty, ktoré sú rovnako účinné. Tak napríklad pridaním viac špenátu do stravy sa vám v tele zvýši hladinu luteínu a zeaxantínu. Ide o látky, ktoré podporia zdravie sietnice aj ostatných očných tkanív.

Špenát tiež obsahuje látky nazývané karotenoidy a vitamín A, ktoré sú tiež veľmi dôležité pre zdravie očí.

Gingko biloba – jeho užívanie zasa zvýši prísun kyslíka do vašich očí a podporí ich regeneráciu.

Okrem toho sa odporúča tiež konzumácia väčšieho množstva kapusty, čučoriedok, čerešní a citrusového ovocia, ktoré sú bohaté na vitamíny A a C, ktoré sú pre oči taktiež prínosné.

Ich vplyv spočíva v tom, že znižujú vnútroočnicový tlak a bránia rozvoju kataraktov.

Na druhej strane sa vyhýbajte konzumácii mliečnych výrobkov a saturovaných tukov pretože poškodzujú zrak a prispievajú k vzniku kataraktov.

Prírodný recept na vyčistenie očí

Okrem už vyššie spomenutých vecí vhodných na prevenciu i liečbu šedého zákalu, dnes vám prezradíme jeden účinný prírodný recept. Pomocou neho si vyčistíte oči, zlepšíte zrak a možno sa aj vyhnete operácii, ak sa už u vás šedý zákal vytvoril.

Ingrediencie:

  • 2 dcl ružových lupeňov
  • 4 polievkové lyžice malinových listov
  • 4 poháre (1 liter) čistej vody

Postup a aplikácia

1. Nalejte vodu do hrnca a priveďte ju do varu.

2. Po dosiahnutí varu, vložte do vody ružové lupene a malinové listy, položte na hrniec pokrývku a na miernom ohni to pár minút povarte.

3. Po dovarení to nechajte vychladnúť a následne odvar sceďte.

4. Tento odvar používajte každý deň a opatrne si s ním premývajte oči.

Aké výsledky očakávať??

Pravidelné užívanie tohto prírodného lieku posilní vaše oči a predíde vzniku alebo zhoršovaniu šedého zákalu. Mnohým ľuďom dokonca pomohol ich šedý zákal vyliečiť. Na liečbu sa však odporúča spolu s týmto receptom dodržiavať aj všeobecné rady týkajúce sa stravovania, ktoré sme uviedli vyššie v článku.

Tiez sa Vam moze pacit