Začnite brať tento vitamín a komáre vás vôbec nebudú otravovať počas leta

Určite ste si už všimli na pultoch vystavené repelenty ktoré majú za úlohu zabrániť komárom aby si pochutnali na vašej krvi či zabránili kusancom od rôznych chrobákov. 

No skutočnosť je prostá a očividná – sú plné toxických chemikálií ktoré spôsobujú škodlivé vedľajšie účinky, najmä ak repelent používate dlhodobo a pravidelne. Nakoľko sa repelent musí vstrebať do pokožky aby bol dlhodobejšie účinný, jeho schopnosť vstrebať sa je účelová.

 

 Treba si uvedomiť skutočnosť, že sú to chemikálie ktoré sa vstrebú.

To je jeden z hlavných dôvodov prečo je lepšie vytvoriť si domáci repelent, nakoľko sú bezpečnejšie a taktiež účinné na ochranu seba a vašej rodiny pred komármi.

Vyzerá to tak, že komáre si vyhľadávajú potenciálnu obeť na základe jej pachu. Ľudia s vysokou koncentráciou steroidov či cholesterolu na povrchu ich pokožky majú väčšiu šancu stať sa obeťou takéhoto nelegálneho obohacovania sa na našej drahocennej krvi. To isté platí pre ľudí ktorí produkujú určité kyseliny vo väčších množstvách, ako napríklad kyselina močová.

Podľa vedcov, ľudia ktorí vypúšťajú viac oxidu uhličitého, ako napríklad obézni ľudia či tehotné ženy, lákajú komárov najviac.

Aj jedinci ktorí práve teraz športujú vydávajú viac oxidu uhličitého než keby sedeli celý čas okolo ohňa.

Takéto štipnutia sú nepríjemné a svrbia, no to nie je všetko. 

Komáre sú schopné prenášať rôzne choroby a infekcie, a tak ich rozširujú medzi ľudmi, napríklad:

– Malária – vedie k horúčkam, zvracaniu a zimnici

– Zika – spájaná s defektmi u novorodencov

a mnoho iných chrípke podobných nepríjemných chorôb

Vitamín B1 – náš záchranca

Štúdie preukázali, že vitamín B1 (tiamín) ktorý je vode rozpustný vitamín dôležitý na správne fungovanie tela, je schopný efektívne podporovať imunitný systém a bojovať proti stresu.

Tento vitamín je možné nájsť v kapuste, brokolici, cibuli, špenátu, zelenej fazule, baklažáne, slnečnicových semienkach a v ružičkovom keli.

Veľké množstvá tohto vitamínu v ľudskom tele spôsobia tvorbu akéhosi kvasivého zápachu ktorý sa komárom hnusí. A tak jedná možnosť je jesť tieto potraviny vo veľkom množstve, brať tabletky vitamínu B1, alebo je tu aj druhá možnosť.

Pripravte si sprej na chrobáky a hmyz z jablčného octu a čerstvého petržlenu. Stačí rozpučiť za hrsť čerstvého petržlenu a 0,1 l jablčného octu. Ingrediencie poriadne rozmliaždite a zmes ponechajte na pár hodín. Následne si zmes oceďte a vložte do fľaštičky od spreja. Môžete pridať pár kvapiek esenciálneho oleja ktorý vám vonia. Pri vychádzke von si osprejujte celé telo.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tiez sa Vam moze pacit