Zapáľte bobkové listy vo vašom dome a uvidíte čo sa stane po 10-tich minútach

Pokiaľ ste už raz boli v štúdiu jógy, či v nejakom obchode s knihami, pravdepodobne ste zacítili akýsi zápach s ktorým ste si to miesto asociovali. 

Takéto miesta totižto často praktizujú tradíciu pôvodných obyvateľov Amerického kontinentu – využívanie dymu zhorených posvätných byliniek na vyčistenie izby.

Tento rituál je podobný rituálu kedy sa páli kadidlo. Hoci je takáto praktika často spájaná so šalviou, existuje mnoho iných byliniek ktoré sa na takéto praktiky využívajú, a poskytujú rôzne výhody.

Prečo páliť bobkové listy?

Bobkové listy sú častými objektami v legendách, a to už v gréckych či rímskych folklóroch, svoje miesto si našli aj v indickej a karibskej kultúre a jedlách. Táto bylinka odolala skúške času.

No bobkové listy sa nepoužívajú len na jedlá a v legendách, často sa totižto využívajú aj na vôňu – v krémoch, pleťových vodách, mydlách a iných prostriedkoch.

V tradičnom ponímaní sa bobkové listy používajú ako sedatívum, analgetikum, proti zápalom a tiež ako antikonvulzívum. Bylinka má taktiež antibakteriálne a protiplesňové účinky a znižuje krvný tlak ako aj srdcový tep. Často sa používa na liečenie nespavosti, chronického stresu a na zlepšenie nálady.

Ako kulinárska bylinka, bobkové listy sú schopné mierniť hladinu glukózy a cholesterolu u ľudí trpiacími cukrovkou a taktiež zabraňujú vzniku obličkových kameňov. Čaj z bobkových listov môže zabrániť rastu a rozširovaniu leukémie a spôsobia apoptózu u rakovinových buniek.

Ak máte stresy alebo máte zlú náladu, spáľte jeden či dve listy na hliníkovej tácke vo vašej izbe alebo kancelárii. Ponechajte pôsobiť na desať minút. Uistite sa, že sú okná zavreté, nakoľko táto tácka je ľahká a môže byť zhodená aj vánkom. Neklaďte tácku blízko ku horľavým veciam a uistite sa, že nepálite veci pod detektorom ohňa.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tiez sa Vam moze pacit