Zarastanie nechtov na nohách je častý nepríjemný a bolestivý zdravotný problém. My Vám ukážeme, ako na zarastené nechty a bez bolesti.

Spočiatku si to človek ani len nevšimne. Avšak neskôr je takto zarastený necht zdrojom nepríjemných bolestí, nepohodlia, opuchov, stvrdnutia kože, začervenania, podráždenia a neraz dokonca aj infekcie. Príčinou zarastania nechtov môže byť genetická predispozícia, zlá obuv alebo predchádzajúce úrazy. Ak sa vám to stáva často, poraďte sa s vaším kožným lekárom, čo by sa s tým dalo robiť. V prípade, že vás to postihlo a chceli by ste sa toho zbaviť sami doma, potom vám dnes prezradíme 5 osvedčených domácich receptov na túto nepríjemnú zdravotnú komplikáciu.

1. Olej z čajovníka

Čajovníkový olej je výborný prírodný dezinfekčný prostriedok. Jednoducho si kvapnite pár kvapiek uvedeného oleja na postihnuté miesto. Olej ho spoľahlivo dezinfikuje, potlačí zápal a zjemní pokožku, aby sa z nej dal necht jednoduchšie pomocou nožničiek alebo pinzety vytiahnuť a následne odstrihnúť.

2. Jablčný ocot

Napustite do lavóra teplú vodu, pridajte do nej pohár jablčného octu a do tejto zmesi si na 10 až 15 minút namočte chodidlá. Jablčný ocot predchádza vzniku infekcií a taktiež zmäkčuje pokožku. Po vyčistení, dezinfekcii a zjemnení pokožky sa potom pokúste zarastený necht uvoľniť a odstrihnúť.

3. Epsomská soť

Namočte si na 20 minút nohy do vlažnej vody, v ktorej rozpustíte za hrsť epsomskej soli. Po namočení potom prejdite k odstráneniu zarasteného nechtu.

4. Antibiotické krémy

Ak namiesto babských receptov preferujete prípravky z lekárne, potom si môžete zohnať nejakú antibiotickú masť. Tú si natrite pár krát v priebehu dňa na postihnuté miesto a následne skúste zarastený necht vytiahnuť a odstrihnúť.

5. Ústna voda

Ide o trocha nezvyčajný tip, no aj ústna voda je celkom účinná vec na zarastanie nechtov na nohách vďaka svojim dezinfekčným vlastnostiam. Naneste trocha ústnej vody na vatový alebo bavlnený tampónik a priložte si ho na postihnuté miesto. Chvíľu počkajte a potom sa pomocou pinzety pokúste zarastený necht jemne nadvihnúť a nožnicami odstrihnúť.

Tiez sa Vam moze pacit