Zavedenie iba tejto jednej skvelej zeleniny do každodennej rutiny dokáže zvrátiť škody spôsobené cukrovkou!

Zavedenie brokolice do každodennej rutiny

Dokáže zvrátiť škody spôsobené cukrovkou na srdcových krvinkách vďaka zlúčenine, ktorú obsahuje rastlinná látka a ktorá sa nazýva sulforafán. Stimuluje produkciu enzýmov, ktoré sú zodpovedné za ochranu krvných ciev a znižuje počet molekúl, ktoré spôsobujú poškodenie buniek až o 73 percent.

 Ľudia s týmto ochorením majú väčšiu pravdepodobnosť kardiovaskulárnych ochorení, ako sú infarkty a mŕtvica. To je priamo spojené s poškodením krvných ciev.

Kardiovaskulárne choroby sú najčastejším vedľajším účinkom diabetu.

Takmer 65 percent ľudí s cukrovkou zomrie na srdcový infarkt alebo mozgovú príhodu. To je dôvod, prečo udržať zdravé srdce je mimoriadne dôležité, ak máte cukrovku.

Diabetes, keď nie je kontrolovaný, poškodzuje krvné cievy vrátane tých, ktoré vedú k mozgu a srdcu. To zvyšuje možnosť tvorby plakov alebo tiež známy ako ateroskleróza, čo môže postupne zhoršovať tok krvi, čo môže nakoniec viesť k vysokému krvnému tlaku alebo hypertenzii.

Podľa štatistík Mayo Clinic, ak máte cukrovku, môžete:

Sú dvakrát až štyrikrát väčšia pravdepodobnosť srdcového infarktu alebo mozgovej príhody (v porovnaní s pacientom bez cukrovky ).

Je pravdepodobnejšie, že zomrú na srdcový infarkt

Ľudia, ktorí trpia cukrovkou, majú rovnaké riziko pre náhlu smrť z infarktu ako osoby, ktoré už mali srdcový infarkt. Korešpondent NBC, ktorý nedávno zomrel na srdcový infarkt, mal cukrovku a koronárnu artériovú chorobu, čo zvýšilo riziko náhlej smrti. Bohužiaľ, asi 70 percent ľudí s cukrovkou si tieto riziká neuvedomuje.

Na druhej strane, ak ste utrpeli srdcový infarkt, mali by ste urobiť analýzy cukrovky alebo cukrovky. Niektoré výskumy ukázali, že viac ako dve tretiny pacientov s infarktom malo nepravidelnosť krvného cukru, ktorá bola vo forme pre-diabetes alebo cukrovky.

Ako môže Brokolica pomôcť?

Brokolicovou najzložitejšou zlúčeninou je fytochemický sulforapan. Táto zlúčenina vám môže pomôcť obnoviť imunitný systém počas starnutia a zlepšiť schopnosť pečene eliminovať toxíny, karcinogénne zlúčeniny a voľné radikály z vášho tela. Sulforaphane chráni bunky pred mutáciou, rakovinou alebo inými škodlivými účinkami.

Táto zmes chráni aj vaše srdce dvomi spôsobmi:

  1. Pomáha pri znižovaní škodlivých molekúl nazývaných druhy rádioaktívneho kyslíka (ROS).
  2. Aktivuje proteín nazývaný nrf2, ktorý stimuluje antioxidanty a detoxikačné enzýmy, ktoré chránia vaše bunky a tkanivá.

Avšak brokolica nie je jedinou rastlinou bohatou na sulforafan. Rastliny z kruhovitej rodiny, ako sú napríklad okurky, kapusta, horčica, karfiol, rutabaga, reďkev, bok choy a ďalšie, tiež obsahujú sulforafan.

Tiez sa Vam moze pacit