Zázvorová Cesnačka. Porazí prechladnutia a chrípky

Tento článok odhalí recept na polievku, ktorá obsahuje viac ako 50 strúčikov cesnaku, citrón, zázvor, cibuľu, tymián a účinne bojuje proti nachladnutiu, chrípke, a dokonca aj infekcií spôsobených norovírusmi.

Cesnak bol bežne používaný prírodný prostriedok v prípade nachladnutia, kašla a chrípky. Allicin, jeho chemická zložka, je zodpovedná za jeho antibakteriálne a antivírusové vlastnosti.

Štúdia vykonaná na Washington State University zistila, že cesnak je 100krát účinnejší ako dva z najčastejšie používaných antibiotík .

Cesnak efektívne znižuje riziko vzniku aterosklerózy, čo je podmienka kôrnatenie tepien, a to ničí zabiť mnoho organizmov, vrátane baktérií a vírusov, ktoré vedú k prechladnutiu, chrípke, a earaches. Okrem toho vedci zistili, že cesnak účinne lieči hnačku a zažívacie problémy, a môže zabrániť vzniku rakoviny.

Podľa Helen Derbyshire, , Táto chemikália je známa už dlhú dobu pre svoje antibakteriálne a antimykotické sily.

Z tohto dôvodu, ľudia predpokladajú, že sa chystá posilniť ich imunitný systém. Veľa ľudí sa jednoducho dajú cesnak, zmiešajú s olivovým olejom a natrú na chleba.

Napriek tomu odborníci sú rozdelení, pokiaľ ide o jeho schopnosť bojovať proti nachladnutiu a chrípke.

Hlavným problémom je, že veľké farmaceutické firmy by nemali financovať veľké a nákladné skúšky, pretože nemôžu si osvojiť patent na cesnak a zisk z jeho používania.

Okrem toho, Gréci používali cesnak na liečenie lepry, pľúc, problémy v krvi, infekcie, a bodnutie hmyzom.

Rímski námorníci a vojaci používali cesnak s cieľom zlepšiť ich odolnosť rovnako sa ochrániť proti chrípke.

V poslednej dobe, vedci zistili, že cesnak zvyšuje hladinu antioxidantov v tele. Cesnak, alebo Allium Sativa, bol populárny liek v prípade vírusov a baktérií v celej histórii. Od stredoveku, cesnak sa používa na liečbu rán a prevenciu šírenia infekcie.

Rusi považujú cesnak ako ruský penicilín. V roku 1858 Louis Pasteur poznamenať, že baktérie boli zničené, akonáhle boli polial cesnakom.

V dnešnej dobe, početné štúdie dokazujú, že cesnak môže konať v mnohých smeroch a pomáhajú nám predchádzať a liečiť rôzne druhy zdravotných problémov.

Tím nutričných vedcov z University of Florida ukázal, že konzumácia cesnaku zvyšuje počet T-buniek v krvi, a sú životne dôležité pre vybudovanie silného imunitného systému a ochranu pred vírusmi.

Štúdia vykonaná v Austrálii, ktorá zahŕňala 80 pacientov a bol uverejnený v časopise European Journal of Clinical Nutrition ukázal, že strava bohatá na cesnaku účinne znížiť vysoký krvný tlak.

Navyše pharmacologists na University of California zistili, že účinná látka v cesnaku, allicín, ničí infekcie. To tiež zlepšuje krvný obeh, zabraňuje srdcové problémy, ako je vysoký cholesterol, a robí ciev dilatáciu.

Ďalšie štúdie v Brazílii, v roku 2007, ukázali, že kloktanie s cesnakovou vodou (zaobstarali namáčanie drvené strúčiky cesnaku v teplej vode), môže dôjsť k zničeniu choroboplodných zárodkov, ktoré vedú k vzniku zubného kazu a ochorenia ďasien.

Tiež bolo preukázané, že sa zabíja slimáky a štúdia uskutočnená na University of Newcastle ukázala, že oleje v cesnaku môžu ochromiť nervový systém týchto slizkých tvorov.

Ako pripraviť cesnak

Pokiaľ ide o spôsob prípravy cesnaku, dve školy ukazujú dva rôzne spôsoby, ako s cieľom získať čo najviac z jeho prospešné vlastnosti.

Podľa argentínskych odborníkov, cesnaku uvoľní jeho allicín typu zlúčenín, zatiaľ čo klinček sa pečie, zatiaľ čo vedci v Južnej Karolíne lekárskej univerzity tvrdia, že to človek by mal šupkou a nechať odkryté po dobu 15 minút, aby sa dostal na najvyššiu úroveň infekcie požiarov zlúčeniny.

Cesnaková polievka je dnes vynikajúce domáce jedlo so silnou prevenciou síl. Vzhľadom k vysokému obsahu zlúčenín vírusy zabíja. Pravidelná konzumácia vás ochráni pred zimnými ochoreniami.

Ako ju pripraviť:

Cesnaková polievka recept

zloženie:

 • 25 organické strúčiky (v šupke)
 • 2 lyžice olivového oleja
 • 2 polievkové lyžice,  organické maslo
 • 2 1/4 šálky nakrájanej cibule
 • 1/2 šálky kokosového mlieka
 • 1/2 šálky čerstvého zázvoru
 • 25 organické strúčiky cesnaku, olúpané
 • 1/2 lyžičky kajenské korenie prášok
 • 1 1/2 lyžičky nasekaného čerstvého tymianu
 • 3 1/2 šálky organické zeleninový vývar
 • 4 citróna

* 4 porcie

 

Tiez sa Vam moze pacit