Zbavte sa cukrovky, cholesterolu či vredov s listami z tohto stromu!!

Počuli ste už listoch stromu, ktoré dokážu pomôcť s liečbou cukrovky a množstvom ďalších zdravotných problémov od cholesterolu, cez triglyceridy až po žalúdočné vredy? Za svoje liečivé účinky vďčia vysokému obsahu vlákniny, minerálov vápnika, horčíka, medi, mangánu, zinku a množstvu antioxidantov. Navyše sú aj bohatým zdrojom vitamínov A, B, C, K a kyseliny listovej. Nájdeme v nich tiež neobvykle vysoký podiel draslíka, ktorý je dôležitý pre udržiavanie správneho krvného tlaku.

Liečivé účinky figových listov

Figy sa považujú za ovocie s mocnými protidiabetickými a protirakovinovými účinkami, ktoré navyše veľmi dobre regulujú váš cholesterol a hladinu cukru v krvi. No a figové listy pomerne ľahko vedia cukrovku dokonca aj liečiť a to tým, že znižujú inzulínovú rezistenciu v tele. Ľudia trpiaci cukrovkou typu 2 by preto mali užívať buď priamo figové listy, alebo extrakty z nich, najlepšie každé ráno na raňajky. Tiež je dobré vypiť aspoň jeden čaj z figových listov v priebehu dňa. Okrem už spomenutého cholesterolu dokážu tieto listy aj znižovať triglyceridy v krvi. Triglyceridy sú druh tukov, ktoré sú síce potrebné pre správnu funkciu viacerých orgánov, avšak ich nadmerné množstvo výrazne zvyšuje riziko obezity a ochorení srdca. Zabudnúť by sme nemali ani na ich výborné účinky proti žalúdočným vredom.

Pre tento účel je vhodné každé ráno v ústach požuť zopár figových listov. Zabráni sa tým tvorbe nových vredov a podporí hojenie už existujúcich. No a na záver spomeňme vysoký podiel vlákniny v listoch figovníka, ktorý podporuje trávenie a zrýchľuje metabolizmus, čím pomáha znižovať telesnú váhu. Aj preto ich odporúčajú viacerí experti ľuďom s nadváhou, ktorí potrebujú rýchlo schudnúť.

Recept na čaj z figových listov

Dnes vám prezradíme recept na čaj z figových listov, ktorý vám pomôže regulovať krvný tlak, znížiť hladinu cholesterolu a triglyceridov v krvi a taktiež vás ochráni pred rakovinou a ochoreniami srdca.

Ingrediencie:

  • zopár figových listov (čerstvé alebo sušené)
  • 300 ml vody

Postup a užívanie

1. Vložte figové listy do hrnca, zalejte ich vodou a vodu priveďte do varu.

2. Uberte plyn, hrniec prekryte pokrievkou a na miernom ohni povarte 15 minút.

3. Plyn vypnite a čaj nechajte vychladnúť. Potom ho sceďte.

Ak chcete, čaj si môžte prichutiť pár kvapkami citrónu a vypite ho v priebehu dňa medzi jedlami.

V prípade žalúdočných vredov navyše každé ráno požujte v ústach pár minút 2 až 3 figové listy.

Tiez sa Vam moze pacit