Zbavte sa úplne všetkých kryštálov kyseliny močovej v kĺboch s týmito 5 prírodnými receptami.

Príčiny dny a hromadenia kyseliny močovej

Skôr než si povieme viac o prírodnej liečbe dny, je potrebné si pripomenúť najčastejšie príčiny, ktoré vedú k tomuto ochoreniu. Okrem už spomínaných purínov a nadmerného množstva bielkovín v strave sú to aj:

  • genetika
  • vysoký krvný tlak
  • konzumácia alkoholu
  • nadváha
  • leukémia
  • psoriáza

Ak chcete vyliečiť dnu, musíte si uvedomiť, že z najväčšej časti sa jedná o dôsledok zlého stravovania. Nebude preto stačiť len užívať prírodné látky, ktoré ju liečia, zároveň musíte upraviť aj svoje stravovanie, inak sa dna časom opäť vráti. Veľmi dôležitým faktorom je tiež adekvátny príjem tekutín, najlepšie čistej vody a správny pitný režim.

Prírodné látky, ktoré liečia dnu a odstraňujú kyselinu močovú z kĺbov.

1. Vezmite zrelé paradajky a vytlačte z nich šťavu. Piťe 1,5 až 2 dcl takejto čerstvej paradajkovej šťavy 3 krát denne.

2. Prevarte 0,5 litra vody a pridajte do nej polovicu nakrájanej cibule, 50 gramov kapusty a 3 steblá petržlenu. Povarte to 15 minút, sceďte a nechajte vychladnúť. Pridajte šťavu z 1 citróna a vypite pred obedom.

3. Zmiešajte 3 polievkové lyžice sójového oleja a 3 Čajové lyžičky rozmarínového oleja. Túto olejovú zmes použite na masírovanie postihnutých kĺbov.

4. Vložte polovicu nakrájanej cibule do litra vody a povarte to 10 minút. Vodu sceďte a nechajte vychladnúť. Potom do nej pridajte med a pite počas dňa.

5. Odšťavte 1 mango, 4 mrkvy, 30 gramov jahôd a jeden plátok ananásu v odšťavovači. Túto zmes užite ráno pred raňajkami na prázdny žalúdok a potom znova večer pred večerou.

Tiez sa Vam moze pacit