Zbavte sa zaručene nežiadúcich škvŕn a hyperpigmentácie pomocou tohto prírodného receptu, ktorý obsahuje iba 2 prísady.

Presné príčiny by sme mohli rozdeliť do dvoch skupín:

Externými príčinami môžu byť tie, ktoré pochádzajú z atmosféry, ako je priama expozícia slnečnému žiareniu alebo chemické zlúčeniny (betaxolol, minocyklín, estrogén, progesterón atď.).

Vnútorné príčiny môžu byť vrodené – ľudia s tmavšou kožou sú náchylnejší na rozvoj tohto stavu.

Frekvencie, vekové škvrny a škvrny zo slnečného žiarenia sú vytvárané nebezpečnými ultrafialovými lúčmi slnečného žiarenia, ktoré poškodzujú melanín a tiež vyvolávajú dočasné alebo nezvratné sfarbenie.

Veľmi zvyčajne vidíte tieto sfarbenia na tvári a rukách, ale môžu sa vyskytnúť na ľubovoľnej časti pokožky, ktorá bola vystavená slnečnému žiareniu.

Značky spôsobené poškodením alebo chirurgickým zákrokom by mohli spôsobiť aj zmenu farby pokožky, alebo dokonca aj vtedy, keď problém prestal, môžu zostať tmavé oblasti.

Melasma

Je hyperpigmentácia kože, ktorá sa vyskytuje počas tehotenstva, aj keď niekedy môže ovplyvniť chlapcov. Typicky sa nazýva maska ​​tehotenstva kvôli hnedým miestam, ktoré sa objavujú na tvári – hlavne nos a tváre. Zvyčajne sa táto choroba po tehotenstve zmierí sama osebe a nevyvoláva žiadne závažné problémy.

Prírodná liečba hyperpigmentácie – recept:

  1. 1 čajová lyžička kurkuma prášok
  2. Pridajte 1 čajovú lyžičku citrónovej šťavy
  3. Dobre premiešajte
  4. Použite ju na postihnuté miesto
  5. Nechajte ju sušiť 15 minút
  6. A umyte ju studenou vodou

Ihneď potom nesmiete vystaviť pokožku slnku!  Odporúča sa použiť pred sprchou.  Opakujte to raz alebo dvakrát každý deň, kým nezaznamenáte zlepšenie.  Tento jednoduchý prostriedok je založený na princípoch Ayurvedy, starovekej indickej vedy o liečbe a je to naozaj efektívne.  Citrón spôsobuje olupovanie pokožky a rozjasňuje pokožku a kurkuma, okrem toho, že efektívne pri vytváraní kožu ľahšie (a ľudia v Indii, to dobre vedia), to tiež robí žiaru pokožky a pôsobí proti – protizápalovo.  Ľudia, ktorí majú veľmi citlivú pokožku, môžu do citrónovej šťavy pridať určitú vodu alebo nahradiť mliekom.

Skúste to, nebudete sklamaní!

Tiez sa Vam moze pacit