Známy lekár hovorí: Homeopatia je len ilúzia liečby: Toto by ste o nej mali vedieť!

Pravdepodobne ste počuli o homeopatii, jej zázračných vlastnostiach a okamžitom uzdravení sa zo všetkých chorôb. Výrobcovia homeopatických liekov tvrdia, že sú prirodzenými, bezpečnými a veľmi účinnými prostriedkami, ktoré dokážu liečiť nielen bežné ochorenie, ale aj rakovinu alebo dokonca HIV.

Mnohí veria v ich účinnosť a mnohí ich spochybnujú. Existuje však veľa ľudí, ktorí sa stále nedokážu rozhodnúť – veriť v túto „zázračnú liečbu“ alebo nie. Rozhodli sme sa, že to objasníme a zistíme, aké sú homeopatiká účinné a či za to vôbec stoja.

 

  1. Homeopatia a fytoterapia nie je to isté!

„Homeopatia nemá nič spoločné s bylinnou liečbou, ako si mnoho ľudí myslí,“ – hovorí Dr. Komarovsky. Klasická homeopatia sa datuje do 18. storočia. Jej teória bola vyvinutá nemeckým doktorom Samuelom Hahnemannom, keď ho sklamala moderná medicína.

Podstatou homeopatie je liečiť „akože“. Účinná látka môže byť 100-krát zriedená s vodou a homeopatia verí, že sila každej látky sa riedením zvyšuje. Dr. Komarovsky tvrdí, že homeopatia a predaj homeopatických prostriedkov, poskytuje iba placebo efekt.

  1. Kritika vedcov

V roku 2015 sa v Austrálii uskutočnila dôkladná analýza výskumu homeopatie. Odborníci študovali literatúru o účinnosti homeopatie a vypracovali predbežnú správu. Pre väčšiu objektivitu výskumu boli vyzvaní zástancovia homeopatie a homeopatických lekárov, aby poskytli svoje skúsenosti v tejto oblasti.

V dôsledku toho analýza zahŕňala 57 systematických hodnotení homeopatie, 176 individuálnych štúdií na 61 chorôb. Zároveň však neexistoval jediný dôkaz o tom, že by homeopatické lieky boli účinnejšie.

Federálna obchodná komisia USA publikovala správu, v ktorej uviedla, že v reklame homeopatických liekov, ktoré sa predávajú bez lekárskeho predpisu, výrobca musí uviesť, že:

neexistuje žiadny vedecký dôkaz účinnosti tohto lieku; myšlienky o jeho účinnosti sú založené len na teóriách 18. storočia, ktoré neboli schválené v kruhoch lekárskych odborníkov.

  1. Liečba homeopatiou je ilúziou

Organizácia EASAC, ktorá spája akadémie vied z 29 európskych krajín, vydala 12-stranové vyhlásenie, ktoré nazýva homeopatický nezmysel a šírenie a používanie homeopatických produktov je zdraviu nebezpečné.

EASAC má v úmysle ovplyvniť toto vyhlásenie regulačných orgánoch EÚ, aby prijali opatrenia na boj proti homeopatii. Koniec koncov, trh s týmito liekmi v Európe a v USA naďalej rastie. V roku 2015 bola homeopatia priemyslom v Európe s obratom 1 miliardy eur, priemerne ročne stúpa o 6%.

V správe sa uvádza, že homeopatické lieky môžu poškodiť pacientov, ktorí potrebujú liečbu, pretože im bránia v užívaní skutočných liekov a podkopávajú ich vieru v lekársku komunitu. Homeopatické lieky vytvárajú ilúziu liečby a často pri ich používaní ľudia strácajú drahocenný čas.

Čo sa však týka tých prípadov, kedy sa človek naozaj zotavil vďaka homeopatickým liekom? To sa dá ľahko vysvetliť – častejšie sa dozviete o tom, čo fungovalo, a nie naopak;

Skutočnosť, že sa osoba zotavila, neznamená, že bol vyliečený z dôvodu homeopatie. Napríklad, prechladnutie prechádza samo, vďaka nášmu imunitnému systému; Veľmi často sa ľuďom polepší kvôli ich viere alebo takzvanému „placebo účinku“. Mozog produkuje endorfíny a pacient sa zotavuje. Homeopatickí lekári často odporúčajú začať zdravý životný štýl, čo už samo o sebe prináša pozitívny výsledok liečby.

Či už tomu veríte alebo nie, je to len na vás! Dúfame však, že si z toho urobíte správny záver v prospech vášho zdravia.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj:takprosto.cc

Tiez sa Vam moze pacit