Známy lekár nalieha na rodičov, aby nerobili tú istú chybu pri liečbe kašľa u dieťaťa!

Často sa stáva, že ak sa u dieťaťa vyskytne kašeľ, dokážeme si s tým ľahko poradiť aj my sami. Jednoducho ideme do lekárne, kúpime sirup proti kašľu a ani nevieme, že tým svojmu potomkovi ubližujeme.

„Len v priebehu jednej hodiny som pri zapnutom televízore postrehol 8 reklám na lieky, ktoré by sa podľa výrobcov v prípade kašľa mali ihneď užiť. Už som to viac nemohol počúvať! Ľudia, dávajte si pozor ! „, Hovorí Dr. Komárovská.

Ako vyliečiť silný kašeľ?

 

Najčastejšie reklamy proti kašľu vyskytujúce sa v televízii, sú lieky na vlhký alebo suchý kašeľ. Hlavnou funkciou týchto liekov je zvýšenie tvorby hlienu, ktoré sa potom ľahšie vykašliava.

Keď má dieťa nádchu, kašeľ a horúčku, jedná sa o ochorenie horných dýchacích ciest. Prečo by ste teda mali rozpúšťať množstvo hlienu v pľúcach, ak vaše dieťa má len nádchu alebo bolesti hrdla?

Lieky proti kašľu sú občas nutné pri niektorých ochoreniach dolných dýchacích ciest – zápal priedušiek či zápal pľúc. Tieto látky by mali byť rastlinného pôvodu! Všetky ochorenia by však mali liečiť lekári a nie ľudia ovplyvnení reklamou.

 

 

Detský kašeľ je slabší, než ten dospelý. Po požití liekov na vykašliavanie, deti často nie sú schopné vykašľať aj zostávajúce množstvo hlienov. Niet divu, že v mnohých krajinách sa mukolytiká na liečbu vlhkého kašľa a vykašliavanie neodporúčajú podávať deťom mladším 5 rokov a dať to dieťaťu do 2 rokov sa považuje za trestný čin.

Ako vyliečite suchý kašeľ?

Mrkvovú šťavou, čerstvo vylisovanou, v pomere 1: 1 spolu s mliekom. Tento nápoj podávajte 4 až 5-krát denne. Tiež môžete skúsiť čaj zo sušených plodov kaliny obyčajnej.

 

Efektívny účinok na hlieny má aj čistý chladnejší vzduch (+18 až + 20 ° С) v miestnosti, kde sa dieťa nachádza a tiež dostatočné množstvo teplých tekutín. Sledujte aj vlhkosť v detskej izbe! Mala by byť medzi 40-70%. V nedýchateťnej miestnosti sa stav dieťaťa nemusí zlepšovať. Ak k tomu prirátame upchatý nos a zvýšenú teplotu, môže sa stať, že z obyčajného nachladnutia to prejde do mesačnej liečby zápalu pľúc.

 

 

Je potrebné povedať, že lieky proti kašľu, ktoré si kúpite v lekárni môžu byť nebezpečné. Kašeľ, ako vieme, nie je len nepríjemný symptóm. Je to jeden z dôležitých spôsobov, ako si dokážeme vyčistiť pľúca. Potláčaní a tlmenie kašľa môže viesť k hromadeniu hlienu v pľúcach, čo s veľkou pravdepodobnosťou povedie k zápalu priedušiek, pľúc, k narušeniu pľúcnej ventilácie a k ďalším problémom. Okrem iného, ​​zneužívanie liekov proti kašľu vedie k zhoršeniu funkcie pečene a obličiek.

Použitie liekov proti vlhkému kašľu je kontraindikované. Ako už bolo vyššie uvedené, potláčaní kašľa môže viesť k zhoršeniu choroby, pretože hlieny nejdú von, ale naďalej zostávajú v tele.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tiez sa Vam moze pacit